هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عباسی مطرح کرد:

دستان پنهان اقتصادی و گردش مالی کلان، پشت پرده اجرایی نشدن قانون حذف کنکور

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عواملی همچون ضعف نظام آموزشی و گردش مالی کلان را در عدم اجرای قانون حذف کنکور موثر دانست.
یکشنبه 14 آذر 1395 ساعت 14:30
دستان پنهان اقتصادی و گردش مالی کلان، پشت پرده اجرایی نشدن قانون حذف کنکور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عواملی همچون ضعف نظام آموزشی و گردش مالی کلان را در عدم اجرای قانون حذف کنکور موثر دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/110317.jpg دستان,پنهان,اقتصادی,و,گردش,مالی,کلان،,پشت,پرده,اجرایی,نشدن,قانون,حذف,کنکور Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عوامل تاثیرگذار در عدم اجرای قانون اعمال معدل در کنکور، گفت: قانون حذف کنکور با کار کارشناسی و بنیادی تدوین و به تصویب رسیده است و با توجه به کاهش تقاضا برای ورود به دانشگاه‌ها و افزایش پذیرش دانشگاه‌ها، ادامه روند برگزاری کنکور ضرورتی ندارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نادیده گرفتن سابقه تحصیلی دانش‌آموز در دوران متوسطه و اکتفا به نتیجه کنکور دلیل دیگری است که بر اجرای قانون حذف کنکور و افزایش شرط معدل در ورود به دانشگاه‌ها صحه می‌گذارد اما اجرای نادرست این مصوبه سبب ادامه رشد قارچ‌گونه موسسات کنکور شده و هزینه‌های گزافی را به خانواده‌های دانش‌آموزان وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه افرادی که از تجارت آموزشی سودهای کلان می‌برند برای  اجرای نشدن قانون حذف کنکور تلاش کرده و از نواقص بخشنامه‌ای و دیگر فرصت‌های در دست نهایت استفاده را می‌برند، اضافه کرد: متاسفانه آموزش و پرورش نتوانسته است به رسالت خود در آموزش کامل و کیفی دانش‌آموزان جامع‌عمل بپوشاند به همین دلیل خانواده‌ها با دیدن ضعف درسی فرزندان خود به سمت موسسات آموزشی که عموما ناکارآمد هستند، روانه می‌شوند.

عباسی کنکور را مانع تحقق اهداف تعلیم و تربیت دانست و افزود: نظام ارزیابی موفقیت باید تغییر کند، درواقع اگر خانواده‌ها به این باور برسند که مدرک ملاک موفقیت نیست بلکه دانش‌آموز باید همواره ذهن خلاقی داشته باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و البته رسانه‌ها نیز به این امر کمک کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: دستان پنهان اقتصادی و گردش مالی پشت کنکور آن اجازه نمی‌دهد این آسیب از سر راه آموزش و پرورش برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس قانون حذف کنکور مصوب سال 86، قرار بود کنکور تا سال 90 مطلقا حذف شود، سال 92 قانون توسط مجلس شورای اسلامی اصلاح و چند تکلیف بر عهده سازمان سنجش و آموزش و پرورش گذاشته شد، پس از آن نیز شورای سنجش و پذیرش تشکیل شد که تاثیر 25 درصد قطعی سوابق تحصیلی را مصوب کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر