انتخابات ریاست جمهوری
1388/03/03 12:33:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم پیش‌بینی کرد:

لاریجانی بار دیگر با رای بالا رئیس مجلس می‌شود

**"غلامرضا مصباحی مقدم" پیش بینی کرد که در دومین انتخابات هیات رئیسه تغییراتی در ترکیب سال اول به وجود آید..

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در ارتباط با عملکرد هیات رئیسه مجلس و احتمال تغییر هیات رئیسه گفت: برخی نمایندگان نسبت به عملکرد برخی از اعضای هیات رییسه انتقاد جدی دارند.

وی  درباره عملکرد رئیس مجلس گفت: به نظر من عملکرد کرد رئیس مجلس در یکسال گذشته ممتاز بوده و جایگاه مجلس را نسبت به گذشته ارتقاء داده است. ایشان استقلال مجلس و حرمت نمایندگان را نیز به خوبی حفظ کرده است.

مصباحی مقدم نیز پیش بینی کرد که لاریجانی بار دیگر با رای بالایی در دومین انتخابات هیات رئیسه مجلس هشتم رئیس مجلس شود.

وی در خصوص جایگاه ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس و آرای دوباره نمایندگان به وی را نیز خوب ارزیابی کرد و گفت: به احتمال قوی ایشان بار دیگر نایب رئیس اول مجلس خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای نواب رئیس آلترناتیوهایی در فراکسیون اصولگرایان مطرح‌اند اما باید دید که موقعیت آنها چگونه است و چقدر قابلیت جذب رای دارند. برای منشی‌ها و کارپردازها هم پیشنهادات جایگزینی وجود دارد.

مصباحی مقدم در واکنش به انتشار خبری مبنی بر احتمال انصراف لاریجانی از ریاست فراکسیون اصولگرایان گفت: معتقدم چون ایشان ریاست مجلس را نیز برعهده دارند بهتر است که ریاست فراکسیون را نداشته باشند.

وی افزود: چون مسایل فراکسیون به تقسیمات داخلی مجلس برمی‌گردد و ریاست مجلس باید جایگاهی فراتر از آن داشته باشد بنابراین از نظر من منطقی است که ایشان دیگر ریاست فراکسیون را نداشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet