آغاز هفته وحدت
1388/03/03 13:47:00
سرویس صحن

آقاتهرانی: دولت و هیات ریسه مجلس به حساب خود رسیدگی کنند

**"مرتضی آقاتهرانی" با اشاره به اینکه آخرین روزهای کاری هیات دولت و آخر وقت هیات رئیسه مجلس است، گفت: خودشان بنشینند و حساب کنند چقدر واقعا توانستند کار مفید انجام دهند و اگر اشتباه کردند اصلاح کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: اگر من و شما آزاد و حر نباشیم، درست عمل نخواهیم کرد. فرق هم نمی‌کند در داخل مجلس یا بیرون آن؛ اگر دولت هم این گونه شود همین خواهد بود.

وی با بیان اینکه ملت ما ملتی آزاده است، اظهار داشت: دست و پای خود را از تعلقات غیر خدا باز کنیم تا بتوانیم آزاد فکر کرده و آزاداندیش باشیم.

آقاتهرانی در ادامه قولی از مرحوم آیت‌الله بهجت به این شرح نقل کرد که ایشان فرموده‌اند: "در مناصب عالیه و متوسطه شخص می‌تواند داخل شود، در صورتی که خاطرجمع باشد که به معصیت نمی‌افتد. از این که در آن امر که داخل شده اگر علم پیدا کرد که نمی‌تواند باقی باشد الا به ارتکاب حرام مسلم؛ مطلق ورود او حرام است".

وی ادامه داد: لذا فردی که قصد دارد رییس جمهور شود اگر می‌داند به معصیت می‌افتد نمی‌تواند جلو بیاید؛ نماینده و رییس مجلس هم همین طور، هیچ فرقی هم نمی‌کند و یکی از راه‌های این مطلب این است که اگر می‌بیند در توانش نیست شاغل نشود و اجازه دهد کسی که توانش را دارد جلو بیاید و اگر می‌تواند به او کمک کند.

آقاتهرانی گفت: مجلس محل استقرار مقام ولایت است، این مساله را بدانید مقام ولایت گزاف حرف نمی‌زند بلکه هر کاری که بکند یا نکند از روی دلیل و برهان است ولی نمی‌شود آشکارا دلیل و برهان را به مخالفت‌ها اظهار کند و گاهی نمی‌تواند برهان و دلیلش را بگوید چون دشمن خبردار می‌شود.

نماینده مردم تهران یادآور شد: احکام دو دسته‌اند یک دسته احکام اولیه است که روشن است و هیچ گاه مجلس نمی‌تواند با آنها مخالفت کند و تنها عناوین ثانویه می‌ماند که اینجا جای نظر ولایت فقیه است.

وی افزود: بنابراین باید نمایندگان توجه داشته باشند و خواست او را بدانند و به آن سمت حرکت کنند، نه این که علی الدوام بیاید رد شود و دوباره به مجلس بر گردد.

آقاتهرانی با بیان اینکه من دیدم، تجسم اعمال بیشتر برای من و شما، قضات و کسانی که کار و رای و پول و مقام دست آنها بوده است، گفت: کسانی که از این سمت‌ها بد استفاده کنند این‌ها به اشکال مختلف در قیامت وارد می‌شوند نمی‌دانم چه قیافه‌هایی داریم.

نماینده تهران با اشاره به این آیه قرآن که در آن روز هر کسی کاری که کرده جلو خود می‌بیند، افزود: انسان می‌گوید کاش من خاک بودم چون خاک بهتر از من است.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: انتخابات نزدیک است با هیچ کس جز خدا نبند.

نماینده تهران با بنقل این حدیث از حضرت علی (ع) که می‌فرماید: "خدایا کمال بریدگی از همه و اتصال فقط به تو را می‌طلبم"، خاطرنشان کرد: امیدوارم همه دوستان همین طور باشند و در انتخابات نیز همین گونه عمل کنیم .

آقاتهرانی با اشاره به اینکه آخرین روزهای کاری هیات دولت و آخر وقت هیات رئیسه مجلس است، متذکر شد: تا حدودی آخر کار وقت محاسبه است؛ اقلا خودشان بنشینند و حساب کنند چقدر واقعا توانستند کار مفید انجام دهند و اگر اشتباه کردند اصلاح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet