هدر اصلی
1386/07/17 16:35:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس بنگلادش خواستار فعال شدن مجمع پارلمان های آسیایی شد

رییس مجلس بنگلادش در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی، خواستار فعال شدن مجمع پارلمان های آسیایی شد.

آقای سیر کار که امروز سه شنبه در حاشیه دومین روز نشست اتحادیه بین المجالس در ژنو با آقای حداد عادل دیدار می کرد افزود: قاره آسیا دو سوم جمعیت جهان را در خود دارد و امکانات بالقوه فراوانی در آن نهفته است ، بنابراین اگر بتوان مجمع پارلمانهای آسیایی را تقویت کرد همه کشورهای آسیایی می توانند از آن بهره مند شوند.
وی آینده این مجمع را امیدوار کننده و روشن دانست و ابراز امیدواری کرد که مجمع پارلمانهای آسیایی بتواند درمسائل منطقه ای و جهانی موثر باشد.
رییس مجلس بنگلادش سخنرانی دیروز آقای حدادعادل در نشست اتحادیه بین المجالس را پویا و ارزنده خواند و  از این که با رییس مجلس شورای اسلامی نتوانست در اجلاس مجمع پارلمانی شورای اروپا در استراسبورگ فرانسه شرکت کند ابراز تاسف کرد و رفتار برگزار کنندگان این مجمع را نادرست دانست.
وی گفت: رییس مجلس اندونزی در غیاب شما به عنوان کشورهای آسیایی درمجمع پارلمانی شورای اروپا سخنرانی کرد و ضمن برشمردن دلایل عدم حضورشما درآن نشست، به خوبی به پرسشهای مطرح شده پاسخ گفت.
در این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی نیز با استقبال از فعال شدن مجمع پارلمان های آسیایی گفت: برای رسیدن به آسیایی متحد راه درازی در پیش داریم اما این مجمع می تواند نقطه آغازی در این راه باشد.
حدادعادل تاکیدکرد: اینگونه تشکلها می توانند مانند سدی در برابر فشار بر کشورهای آسیایی عمل کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه چهارمین اجلاس مشترک همکاری های اقتصادی ایران و بنگلادش برگزارشده است، افزود: هیچ گره کور و مانعی درراه توسعه روابط تهران - داکا وجود ندارد و امیدواریم پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک نیز بزودی برگزار شود تا روابط اقتصادی دو کشور گسترش یابد.
حدادعادل یادآور شد در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای اسلامی در اولویت قرار دارد و ایران و بنگلادش به عنوان دو کشور اسلامی می توانند از ظرفیت های موجود برای توسعه مناسبات دو جانبه استفاده کنند.  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet