روز مجلس
1386/07/17 17:02:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس مجلس صربستان با رییس مجلس شورای اسلامی

رییس مجلس صربستان در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه قرار است کشورش به اتحادیه اروپا بپیوندد گفت:کشورهای آسیایی به ویژه ایران و آفریقا مناطق سنتی روابط ما هستند و امیدواریم روابط ایران و صربستان بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش خانه ملت، آقای الیوردویچ که امروز سه شنبه در حاشیه دومین روز نشست اتحادیه بین المجالس در ژنو با حداد عادل دیدار می کرد افزود: صربستان آماده همکاری با ایران است و ما منتظر سفر جناب عالی به کشورمان هستیم.
وی همچنین با اعلام حمایت از تمامیت ارضی و یکپارچگی عراق گفت:صربستان جمعیت مسلمان زیادی دارد و ما تلاش می کنیم اشتباهات گذشته تکرار نشود و همزیستی مسالمت آمیز با هم داشته باشیم.
در این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه ایران با یوگسلاوی سابق مناسبات خوبی داشت ولی با وقوع جنگ بالکان این روابط  قطع شد، ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور روز به روز توسعه بیشتری یابد.
حدادعادل با بیان اینکه ایران امیدوار است دیگر جنگی در منطقه بالکان میان مسلمانان، کراوات ها و صرب ها رخ ندهد، برای همکاری های پارلمانی میان دو کشور اعلام آمادگی کرد.
وی همچنین همکاری پارلمانی را زنجیره ای از توسعه روابط میان کشورها به و
یژه در مجامع جهانی دانست و با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی گروه دوستی و پارلمانی دو کشور تشکیل شده از رییس مجلس صربستان خواست اقدام مشابهی در پارلمان این کشور انجام دهد.
 رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با برشمردن همکاری های گوناگون جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران تمام قوانین آژانس را رعایت می کند.کسانی که خود تولید کننده سلاح هسته ای هستند و اسراییل را در منطقه جعل کرده اند و از کمک های هسته ای به آن دریغ نمی کنند ، همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس در زمینه استفاده صلح آمیز هسته ای را زیر سوال برده اند.   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet