ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/03/04 10:29:00
سرویس سیاسی
وعده‌های اقتصادی نامزدها؛ شعار یا واقعیت -4

گرانمایه‌پور: صادقانه‌ترین شاخص‌ در اعلام برنامه‌ها، توجه به امکانات کشور است

**نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صادقانه‌ترین شاخص‌ها در اعلام وعده‌های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، توجه به امکانات کشور است.

"اصغر گرانمایه‌پور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که کاندیداها نباید وعده‌هایی جهت خوشحالی مردم مطرح کنند گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی دنیا ویژه است و جهان غرب با شوک اقتصادی عظیمی روبرو است به طوری که آثار آن را در کشورهای منطقه می‌توان به وضوح دید.

گرانمایه‌پور ادامه داد: شوک اقتصادی جهان بر اقتصاد کشور ما هم اثر گذاشته است و از آنجا که اقتصاد کشورمان وابسته به درآمدهای نفتی است، لذا قیمت نفت نیز به شدت کاهش یافته و درآمدهای ما نیز که از این طریق تامین می‌شد کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: بدین علت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نباید برای دلخوشی مردم به وعده و وعید بپردازند.

وی با بیان این مطلب که کاندیداهای ریاست جمهوری باید واقعیت‌ها و تنگناهای منطقه را مطرح نمایند گفت: آنها باید در حد امکان و توانایی خود راهکارهای علمی و عملی جهت رفع این تنگناها مطرح کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نباید وضعیت اقتصادی کشور را وخیم اعلام کنند تا بدین وسیله به اهداف انتخاباتی خود برسند.

گرانمایه پور افزود: طبیعی است که اقتصاد کشورمان با فراز و نشیب‌هایی همراه باشد هر چند که در زمانی که کشورهای دیگر با بحران اقتصادی روبرو بودند اقتصاد کشورمان با توجه به وابستگی کمترمان به اقتصاد این کشورها، با آسیب کمتری مواجه شد.

وی با بیان این که دور از انصاف است که وضعیت اقتصادی کشور را بحرانی ارزیابی کنیم گفت: رعایت انصاف، واقع نگری و حقیقت‌بینی بهترین راه برای اجرایی شدن وعده‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری است و آنها باید توانمندی‌های خود را صرف استفاده بالقوه از امکانات کشور جهت رفع مشکلات و تنگناهای کشور نمایند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مهمترین ریشه مشکلات کشور را در دولتی بودن اقتصاد کشور دانست و گفت: از ابتدای انقلاب، اقتصادمان به تدریج به سوی دولتی شدن پیش رفت و به بخش‌های تعاونی و خصوصی کمتر توجه شد و دولت روز بروز حجیم‌تر شد.

وی افزود: اینگونه فربه شدن دولت کارایی آن را پایین می‌آورد که البته هیچ ربطی به دولت فعلی و یا دولت‌های گذشته ندارد.

گرانمایه پور در خاتمه تصریح کرد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید قدرت مدیریتی خود را به اثبات رسانده و هرچه سریع‌تر و مصمم‌تر اصل 44 قانون اساسی را اجرایی نمایند و این یعنی بزرگترین خدمت به اقتصاد کشور.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet