هدر اصلی
1386/07/18 08:36:00
سرویس بین الملل

رئیس مجلس الشعب مصر: نباید اجازه داد تا آقای بوش به "نرون" دیگری تبدیل شود

رئیس مجلس الشعب مصر گفت: با گفتگو و تفاهم و پرهیز از اختلاف و تفرقه می توان با غرب مقابله کرد تا آقای بوش به "نرون" دیگری تبدیل نشود.

فتحی سرور که در آخرین ساعات حضور حدادعادل در ژنو  و در حاشیه برگزاری دومین روز نشست اتحادیه بین المجالس ، با وی گفتگو می کرد یادآور شد، ایران کشوری قدرتمند است و این قدرت به نفع همه مسلمانان ومنطقه است.

وی تاکید کرد : ابر قدرت ها سعی در مداخله در امور ایران دارند و همواره ایران را تهدید می کنند ، همانطور که آنها صدام ، حاکم عراق راتحریک کردند تا به ایران حمله کند و این خائن به دست همان کسانی که او را تحریک کرده بودند به سرنوشت محتوم گرفتار شد.

رئیس مجلس الشعب مصر با اشاره به موضوع هسته ای ایران نیز گفت:ایران درموضوع هسته ای خود سربلند ایستاده است و این امر موجبات ناخشنودی امریکا را فراهم آورده است.

فتحی سرور افزود: ما با ایران هستیم و مخالفت خود را با هرگونه تهدید و تجاوز به ایران اعلام می داریم ،زیرا همه ما کشورهای اسلامی هستیم.

وی ایران ، مصر ، عربستان و سوریه را چهارکشور محوری منطقه توصیف کرد و گفت : این کشورها باید با هم تفاهم و تعامل داشته باشند و درموضوعاتی مانند موضوع هسته ای با هم مشارکت و همدلی کنند.

فتحی سرور در ادامه تلاش برای تجزیه عراق را نیزبه مثابه تضعیف قدرت عراق ارزیابی کرد و یادآور شد آمریکا بااین طرح اهداف غیر مستقیمی را بر ضد ایران پیگیری می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت همکاری ایران و مصر تصریح کرد : دنیای اسلام با دو بال شرقی و غربی خود یعنی ایران و مصر توانسته است درطول تاریخ به اوج برسد و معتقدیم اینک نیز می توانند در ارتقای جهان اسلام نقش داشته باشند.

حدادعادل سفر اخیر معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به مصر گامی مثبت درجهت ارتقای روابط تهران - قاهره دانست و ابراز امیدواری کرد این اقدام ، همکاری بیشتر ایران و مصر و وحدت بیشتر مسلمین را در پی داشته باشد.

حدادعادل با بیان اینکه خطر امریکا جهان اسلام را تهدید می کند‌، افزود : به نظر می رسد امریکا در آغاز قرن 21 می خواهد همان نقشی را که انگلیس پس از جنگ جهانی اول در تقسیم خاورمیانه اجرا کرد ، انجام دهد.

وی با بیان اینکه انگلیس در پایان جنگ جهانی اول، نقشه خاورمیانه را از نو طراحی و ترسیم کرد ،یادآور شد: الآن هم می بینیم آمریکا با پیشنهاد تقسیم عراق می خواهد همان سلطه و سیطره را بر منطقه داشته باشد، اما باید بداند شرایط درمقایسه با صد سال پیش بسیار تغییر کرده و دنیای اسلام بیدار شده است.

رئیس هیئت پارلمانی فنلاند نیز عصر سه شنبه با حدادعادل دیدار کرد. دراین دیدار دو طرف بر گسترش روابط پارلمانی ایران و فنلاند تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet