هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی:

انتقاد از خلاء قانونی در نظارت بر عملکرد شوراها/ نمایندگان مجلس ناظر بر عملکرد اعضای شوراهای شهر شوند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه نظارتی بر عملکرد شوراها و اعضای آن وجود ندارد، بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای نظارت مجلس بر عملکرد اعضای شوراها شهر تاکید کرد.
شنبه 4 دی 1395 ساعت 09:39
انتقاد از خلاء قانونی در نظارت بر عملکرد شوراها/ نمایندگان مجلس ناظر بر عملکرد اعضای شوراهای شهر شوند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه نظارتی بر عملکرد شوراها و اعضای آن وجود ندارد، بر ضرورت اتخاذ تدابیری برای نظارت مجلس بر عملکرد اعضای شوراها شهر تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg انتقاد,از,خلاء,قانونی,در,نظارت,بر,عملکرد,شوراها/,نمایندگان,مجلس,ناظر,بر,عملکرد,اعضای,شوراهای,شهر,شوند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر و روستا، گفت: نظارت بر عملکرد شوراها و اعضای آن نیاز ضروری امروز جامعه است اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که شوراهای شهر و روستا یک نهاد تازه تاسیس است که باید برای انجام اقدامات قابل قبول تر از سوی این نهاد فرصت کافی دراختیار اعضای آن گذاشته شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه ناهماهنگی و اختلافاتی میان اعضای شوراهای شهر وجود دارد، افزود: طی چند ماه گذشته پرونده‌هایی برای اعضای شوراهای شهر در محاکم قضایی به وجود آمده است که باید وجود مشکلات در این نهاد را بپذیریم، اما باید فرصت داده شود که این نهاد بتواند طبق ضوابط دموکراسی و استفاده از فرهنگ کارجمعی، عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر به دلیل وجود نقایص و مشکلات میان اعضای شوراها اختلافاتی وجود دارد، تصریح کرد: در شوراهای شهرهای بزرگ طی چند سال گذشته جرائمی رخ داده که مشکلات بسیاری را برای جامعه به وجود آورده است اما این مشکلات باید به مرور زمان حل شود؛ هرچند که در حال حاضر هیچ نظارتی بر عملکرد شوراها و اعضاء آن وجود نداشته و درخصوص این خلاء در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت وگوهایی میان نمایندگان صورت گرفته است.

ابوترابی با تاکید بر اینکه خلاء قانونی درخصوص نظارت بر عملکرد شوراها وجود دارد، گفت: البته برای نظارت عالیه برمصوبات شوراها کمیسیون انطباق متشکل از یکی از اعضاء شورا، فرماندار و رییس دادگستری شهرستان ها تشکیل شده اما نظارت عالیه بر عملکرد شوراها وجود ندارد؛ به نظر می رسد که باید تدابیر اتخاذ شود که نمایندگان مجلس بر عملکرد شوراهای شهر و روستا نظارت داشته باشند.

این نماینده مردم درمجلس دهم ادامه داد: یک فرد برای ورود به مجلس باید از کانال نظارت شورای نگهبان عبور کند، سپس پس از ورود هم تا پایان 4 سال این شورا بر عملکرد نماینده نظارت می‌کند تا صلاحیت وی را برای دوره بعد نیز رصد کند، بنابراین این موضوع و رویه برای اعضای شوراهای شهر و روستا هم باید ایجاد شود که نماینده مجلس بر عملکرد کاری اعضای شوراها نیز نظارت کنند؛ از این رو باید یک مرجع ناظر بر عملکرد شوراها وجود داشته باشد که درحال حاضر وجود ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: یک دستگاه باید متولی نظارت برعملکرد شوراها باشد که این موضوع درلایحه جامع انتخابات مورد توجه قرار می گیرد ./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر