fa , شوراهای حل اختلاف, علی بختیار شوراهای حل اختلاف تاثیری در کاهش پرونده‌ها نداشته‌اند/در اکثر موارد پرونده‌ها به دادگاه احاله می‌شود عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد شوراهای حل اختلاف، گفت: اقدامات شوراهای حل اختلاف منجر به رفع نهایی اختلافات و حل مشکل افراد حقیقی و حقوقی نشده کما اینکه سبب شده پرونده‌ها احاله به دادگاه ‌شود. 12/24/2016 2:18:59 PM 12/24/2016 10:31:06 AM Icana http://media.icana.ir//Image/2016/07/201607105290824919_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2016/07/201607105290824919_Thum.jpg Icana
Icana.ir
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
چاپچاپ با عکس ارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
بختیار :

شوراهای حل اختلاف تاثیری در کاهش پرونده‌ها نداشته‌اند/در اکثر موارد پرونده‌ها به دادگاه احاله می‌شود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با انتقاد از عملکرد شوراهای حل اختلاف، گفت: اقدامات شوراهای حل اختلاف منجر به رفع نهایی اختلافات و حل مشکل افراد حقیقی و حقوقی نشده کما اینکه سبب شده پرونده‌ها احاله به دادگاه ‌شود.
شنبه 4 دی 1395 ساعت 13:44
شوراهای حل اختلاف تاثیری در کاهش پرونده‌ها نداشته‌اند/در اکثر موارد پرونده‌ها به دادگاه  احاله می‌شود

علی بختیار در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح عملکرد شوراهای حل اختلاف و مشکلات پیش‌روی آنها، گفت: هدف از ایجاد شوراهای حل اختلاف کاهش تعداد پرونده‌ها در محاکم قضایی و کاهش اطاله دادرسی بود که متاسفانه این هدف تحقق پیدا نکرده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مباحث مطرح شده در کمیسیون قضایی وحقوقی مبنی بر عدم تحقق اهداف قوه قضاییه علی‌رغم تصویب قانون شورای حل اختلاف، تصریح کرد: به گفته مسئولان دستگاه قضایی و وزیر دادگستری‌ کمبود بودجه و منابع قوه قضاییه سبب شده تا شوراهای حل اختلاف به هدف خود دست پیدا نکنند اما علاوه بر کمبود منابع مشکلات دیگری در این زمینه وجود دارد که باید بررسی شود.

وی معتقد است: ترتیبات اتخاذ شده در شورای حل اختلاف به گونه‌ای نیست که منجر به حل نهایی اختلاف نهایی و رفع مشکل افراد حقیقی و حقوقی شود، متاسفانه در اکثر موارد موضوعات و پرونده‌ها احاله به دادگاه می‌شود، لذا بدین صورت دو مرتبه فرایند رسیدگی به پرونده طی می‌شود.

بختیار با بیان اینکه فرایند طولانی رسیدگی به پرونده سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود، گفت: اگر قرار باشد کار با این ترتیبات و شیوه دنبال شود بهتر است که یک تمهیدی در رابطه با باقی ماندن یا جمع‌آوری شورای حل اختلاف صورت گیرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد جمع‌آوری شوراهای حل اختلاف به سود مردم بوده و  منجر به کاهش هزینه‌ها می شود، گفت: متاسفانه وضعیت پیش آمده نشان می‌دهد که آیین نامه، نحوه رسیدگی به پرونده‌ها، اختیارات و وظایف شوراهای حل اختلاف به گونه ای نیست که تاثیرگذار باشد بنابراین تصمیم مناسبی باید برای اصلاح این نهاد اتخاذ شود./

پایان پیام

ارسال نظر
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet