Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
احمدی‌لاشکی:

وزارت آموزش و پرورش تنها مرجع قانونی صدور مجوز برای پیش‌دبستانی است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تنها مرجع صدور مجوز برای پیش دبستانی است، گفت: بر اساس سند تحول بنیادین، مقطع پیش دبستانی جزء حوزه آموزش رسمی کشور است.
شنبه 11 دی 1395 ساعت 15:27
وزارت آموزش و پرورش تنها مرجع قانونی صدور مجوز برای پیش‌دبستانی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تنها مرجع صدور مجوز برای پیش دبستانی است، گفت: بر اساس سند تحول بنیادین، مقطع پیش دبستانی جزء حوزه آموزش رسمی کشور است. http://media.icana.ir/Image/2016/06/201606102879662550_Thum.jpg وزارت,آموزش,و,پرورش,تنها,مرجع,قانونی,صدور,مجوز,برای,پیش‌دبستانی,است Icana

قاسم احمدی‌لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بر اساس سند تحول بنیادین مقطع پیش دبستانی در حوزه آموزش رسمی کشور به حساب می‌آید و به عبارتی دیگر آموزش‌ رسمی از دوره‌ پیش دبستان تا پایان دوره متوسطه است، گفت: هرگونه اقدام و برنامه ریزی برای پیش دبستانی باید بر اساس امور آموزشی کشور انجام شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون تنها مرجع صدور مجوز برای پیش دبستانی است و سازمان بهزیستی نمی‌تواند در این خصوص دخالتی کند لذا نباید اختلاف نظری در این خصوص از سوی سازمان بهزیستی با وزارت آموزش و پرورش مطرح شود.

وی با بیان اینکه قانون دائمی تاسیس و اداره مدارس غیردولتی مرجع صدور مجوز برای مهدکودک‌ها و پیش دبستانی را مشخص کرده است، اظهار کرد: علاوه بر این مهم، تولید محتوای مهدکودک‌ها نیز باید توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شود زیرا نمی‌توان کودکی را بر اساس محتوایی بدون برنامه ریزی در مهدکودک پرورش داد و بعد در دوره پیش دبستانی با رویکرد دیگری مواجه کرد.

احمدی‌لاشکی ضمن تاکید بر اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز نسبت به صدور مجوز پیش دبستانی از سوی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرده است، ادامه داد: بنابراین سازمان بهزیستی می‌تواند اقدام به دریافت مجوز از سوی آموزش و پرورش و تاسیس پیش دبستانی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به منظور بهره گیری از ظرفیت بهزیستی در این خصوص، خاطرنشان کرد: بسیاری از مهدهای کودک با توجه به امکاناتی که دارند می‌توانند در حوزه پیش دبستانی نیز به آموزش و پرورش کمک کنند اما نباید فراموش کرد نظارت، محتوا و مجوز از سوی آموزش و پرورش انجام می شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC