هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تاکید رییس مجلس بر نقش نیروی انسانی در روند توسعه

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی بر نقش نیروی انسانی در روند توسعه در جهان امروز تاکید کرد.
سه‌شنبه 5 خرداد 1388 ساعت 20:42

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" بعد از ظهر امروز در دیدار با مدال آوران نخستین نمایشگاه خلاقیت و ابتکار 2009 اروپا با بیان اینکه ایران مهد تمدن سازی دنیا بوده است، اظهار داشت: نوابغ بسیاری از ایران برخاسته‌اند که قرن‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه عقبه تمدنی ایران اقتضا می‌کند که جوانان آن از یک باور خوب برخوردار باشند، خاطر نشان کرد: رشد فکری که در کشور ما بوجود آمده، سرمایه بزرگی است‌.

رئیس مجلس یادآور شد: امروز در جهان وقتی صحبت از توسعه می‌شود‌، راجع به منابع زیر زمینی  یا امکانات سخت افزاری حرفی به میان نمی‌آید بلکه این نیروی انسانی است که مورد تاکید قرار می‌گیرد چون این فاکتور است که می‌تواند شرایط را تغییر دهد و در امکانات طبیعی تحول ایجاد کند.

لاریجانی با بیان اینکه در سند چشم انداز، مدل توسعه دانایی محور مبنا قرار داده شده است، تصریح کرد: متاسفانه ما نتوانستیم سازو کارهای منتظمی ایجاد کنیم که کسانی که از ظرفیت ذهنی بالایی برخوردار هستند صدمه نبینند.

وی افزود: کنکور در شرایط فعلی کشور یک فن است و دانایی نیست لذا هر کسی تست زنی بداند موفق است و کسی که کارهای عمیق فکری می‌کند نمی‌تواند  مهارت تست زنی پیدا کند پس باید هم برای کنکور و هم برای کسانی که از ظرفیت ذهنی بالاتری برخوردارند، علاجی بیابیم.

لاریجانی با تاکید بر ضرورت رعایت نظم در امور و داشتن پشتکار، خطاب به حاضران در این جلسه گفت: مشکلات نباید باعث یاس و ناامیدی شما شود چون هر کار بزرگ و مهمی‌، مصائبی هم با خود دارد پس در مقابل ناملایمات سخت کوش باشید.

وی اظهارداشت: سیستم‌های  اداری ما خصوصا بخش‌هایی که با نخبگان سر و کار دارند نیزباید در رسیدگی به امور از سرعت برخوردار باشند .

لاریجانی تصریح کرد: بخش خصوصی ما هنوز قابلیت شکار افراد باهوش برای  خلق ظرفیت‌های جدید را ندارد و لنگان لنگان پیش می‌رود لذا باید تلاش کنیم تا نخبگان ما فقط به دولت متکی نباشند.

رئیس مجلس از نخبگان حاضر در جلسه خواست طرح‌ها و پیشنهادات خود را به صورت مدون ارائه کنند و گفت: مجلس درقانون بودجه به این بخش توجه بیشتری خواهد داشت تا شما بتوانید با امیدواری به کار خود ادامه دهید.

این گزارش می‌افزاید: "عباس بیات" عضو هیات داوری بین المللی نمایشگاه خلاقیت و ابتکار 2009 اروپا و سرپرست تیم ایرانی شرکت کننده، قبل از سخنان رئیس مجلس گزارشی در خصوص برگزاری نمایشگاه و انتظارات مدال آوران و نخبگان  ارائه کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000