ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/03/05 13:27:00
سرویس فرهنگی

یحیی‌زاده: تخریب رقیب انتخاباتی در شأن مردم ایران نیست

**عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تصریح کرد: تخریب رقیب انتخاباتی در تبلیغات در شأن مردم و کاندیداها و ملت ایران نیست.

"سیدجلال یحیی‌زاده" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ویژگی‌های تبلیغات انتخاباتی دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: هنوز نمی‌توان قضاوت کرد اما فعلاً از ابزارهای تبلیغاتی مانند بروشور، بزو پلاکارد که در دوره‌های قبل در خیابان‌ها و شهرها وجود داشت استفاده نمی‌شود که البته این امر به نوعی جلوگیری از اسراف است.

وی افزود: اگر تبلیغات به همین شکل ادامه پیدا کند باید به خاطر پرهیز از اسراف تحسین کرد.

یحیی‌زاده خاطر نشان کرد: در عین حال برنامه‌های صدا و سیما هم از جهت کیفی و هم از جهت کمی در پخش برنامه‌های کاندیداها بی‌سابقه بوده است که می‌توان آن را تحول برزگ به حساب آورد.

وی ادامه داد: اما یکی از نکات منفی این است که در این دوره گاهی به جای تبلیغ، تخریب صورت می‌گیرد که در شأن مردم و کاندیداها و ملت ایران نیست. برخی از کاندیداها به جای ارائه برنامه‌های خود دوستانشان را تخریب می‌کنند و از این طریق سعی می‌کنند او را از صحنه بیرون کنند که این کار درستی نیست و با مسائل اخلاقی و آموزه‌های دینی ما فاصله دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: کاندیداها باید با توجه بیشتر به دستورات دین و مقام معظم رهبری و قوانین و مقررات و بدون تخریب دوستان خود برنامه‌ها و سیاست‌های خود را ارائه نمایند.

وی درخصوص تاثیر استفاده از روشهای جدید تبلیغاتی ازجمله اس ام اس و مناظره تلویزیونی کاندیداها در حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: استفاده از این روشها می‌تواند مشارکت مردم را در انتخابات افزایش دهد  البته مناظره کاندیداها در رسانه ملی می‌تواند بهترین نقش را داشته باشد.

یحیی‌زاده خاطر نشان کرد: اما ابزاری که طی این سال‌ها از آن استفاده غیرمطلوب می‌شود تلفن همراه و اس ام اس یا پیامک است.

وی تصریح کرد: پیامک‌ها بیشتر به جای تبلیغ تخریب می‌کنند و تقریباً نود درصد آنها برای خراب کردن رقیب است.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: پیش از این دولت قول داده بود که جلوی پیامک‌هایی که به دنبال تخریب هستند را می‌گیرد و با آنها برخورد می‌کند اما متاسفانه احساس می‌شود که تاکنون دولت نتوانسته است به قول خود عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet