آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

اعتراض عباسپور به عدم درج مصوبه‌ مجلس در خصوص دانشگاه‌ها در بودجه 88

سرویس صحن
**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی نسبت به درج نشدن مصوبه‌ای از مجلس در خصوص دانشگاه‌ها در بودجه سال 88 کل کشور تذکر داد.
چهارشنبه 6 خرداد 1388 ساعت 10:45

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" با استناد به اصل 121 قانون اساسی گفت: رئیس جمهور طبق این اصل موظف می‌باشد که مصوبات مجلس یا نتیجه همه پرسی را پس از طی مراحل قانونی و ابلاغ به وی امضاء نمایند و برای اجرا در اختیار مسئولان بگذارند.

عباسپور در ادامه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مهمترین دستاورد نظام انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) و تاکید مقام معظم رهبری مبنی برداشتن مجلس مقتدر و مردمی برخاسته از رای مردم می‌باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: با توجه به اینکه بودجه سال 88 روز گذشته انتشار یافته است و در اختیار نمایندگان قرار گرفته است در کمیسیون آموزش بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و مجلس مصوب شد که اعتبارات هزینه‌ای دانشگاه‌ها به تفکیک شامل برنامه آموزشی، تحقیقاتی، خدمات رفاهی و فرهنگی باید در بودجه درج شود همچنین در بخش دیگری از بودجه عنوان شده است که امتیازات تملک دارایی دانشگاه‌ها باید از حالت استانی خارجی شده و به صورت ملی درآید.

وی ادامه داد: در بند (الف) ماده 49 بودجه هم در مورد استقلال دانشگاه‌ها و هیات امنایی بودن دانشگاه‌ها باید از حالت استانی خارج شده و به صورت ملی درآید.

وی افزود: در بند (الف) ماده 49 بودجه هم در مورد استقلال دانشگاه‌ها و هیات امنایی بودجه دانشگاه‌ها و رعایت آن تاکید شده است. اما آنچه که در بودجه چاپ شده است خلاف مصوبه در سال 88 است. بنابراین از رئیس مجلس تقاضا داریم که اقتدار مجلس حفظ شود و اجازه ندهند که آنچه که در بودجه سال 1387 اتفاق افتاده و بندهایی از بودجه سال گذشته توسط دولت اجرا نشده است، در بودجه سال جاری اجرا شود.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به عباسپور اظهار داشت: آن مواردی که فکر می‌کنید خلاف مصوبه بوده است به رئیس کمیسیون بودجه ارائه دهید و قرار است ایشان جمع بندی کنند و به هیات رئیسه بدهند تا پیگیری کنیم و مساله را حل نماییم.

لاریجانی گفت: آنچه که ملاک است مصوبه مجلس بوده است و اگر مواردی در کمیسیون‌های دیگر هم خلاف بوده است به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه منتقل نمایید تا پیگیری نموده تا حل گردد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000