ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/03/06 10:45:00
سرویس صحن

اعتراض عباسپور به عدم درج مصوبه‌ مجلس در خصوص دانشگاه‌ها در بودجه 88

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی نسبت به درج نشدن مصوبه‌ای از مجلس در خصوص دانشگاه‌ها در بودجه سال ۸۸ کل کشور تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" با استناد به اصل 121 قانون اساسی گفت: رئیس جمهور طبق این اصل موظف می‌باشد که مصوبات مجلس یا نتیجه همه پرسی را پس از طی مراحل قانونی و ابلاغ به وی امضاء نمایند و برای اجرا در اختیار مسئولان بگذارند.

عباسپور در ادامه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مهمترین دستاورد نظام انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) و تاکید مقام معظم رهبری مبنی برداشتن مجلس مقتدر و مردمی برخاسته از رای مردم می‌باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: با توجه به اینکه بودجه سال 88 روز گذشته انتشار یافته است و در اختیار نمایندگان قرار گرفته است در کمیسیون آموزش بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و مجلس مصوب شد که اعتبارات هزینه‌ای دانشگاه‌ها به تفکیک شامل برنامه آموزشی، تحقیقاتی، خدمات رفاهی و فرهنگی باید در بودجه درج شود همچنین در بخش دیگری از بودجه عنوان شده است که امتیازات تملک دارایی دانشگاه‌ها باید از حالت استانی خارجی شده و به صورت ملی درآید.

وی ادامه داد: در بند (الف) ماده 49 بودجه هم در مورد استقلال دانشگاه‌ها و هیات امنایی بودن دانشگاه‌ها باید از حالت استانی خارج شده و به صورت ملی درآید.

وی افزود: در بند (الف) ماده 49 بودجه هم در مورد استقلال دانشگاه‌ها و هیات امنایی بودجه دانشگاه‌ها و رعایت آن تاکید شده است. اما آنچه که در بودجه چاپ شده است خلاف مصوبه در سال 88 است. بنابراین از رئیس مجلس تقاضا داریم که اقتدار مجلس حفظ شود و اجازه ندهند که آنچه که در بودجه سال 1387 اتفاق افتاده و بندهایی از بودجه سال گذشته توسط دولت اجرا نشده است، در بودجه سال جاری اجرا شود.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به عباسپور اظهار داشت: آن مواردی که فکر می‌کنید خلاف مصوبه بوده است به رئیس کمیسیون بودجه ارائه دهید و قرار است ایشان جمع بندی کنند و به هیات رئیسه بدهند تا پیگیری کنیم و مساله را حل نماییم.

لاریجانی گفت: آنچه که ملاک است مصوبه مجلس بوده است و اگر مواردی در کمیسیون‌های دیگر هم خلاف بوده است به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه منتقل نمایید تا پیگیری نموده تا حل گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet