fa یک میلیون نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند/ کمبود بودجه و خلاء قانونی؛ مهمترین مشکلات عرصه صنایع دستی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه خلاء قانونی مهمترین مسئله مدیریت عرصه صنایع دستی کشور است، از درنظر نگرفتن اعتبارات مناسب برای ایجاد رونق، حمایت و مدیریت در این عرصه صنایع دستی انتقاد کرد. 1/6/2017 11:55:04 AM 1/5/2017 3:45:19 PM Icana http://media.icana.ir//Image/2017/01/201701102507967793_Orig.jpg http://media.icana.ir//Image/2017/01/201701102507967793_Thum.jpg Icana
Icana.ir
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
نامور مطلق درگفت‌وگو با خانه ملت:

یک میلیون نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند/ کمبود بودجه و خلاء قانونی؛ مهمترین مشکلات عرصه صنایع دستی

سرویس فرهنگی
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه خلاء قانونی مهمترین مسئله مدیریت عرصه صنایع دستی کشور است، از درنظر نگرفتن اعتبارات مناسب برای ایجاد رونق، حمایت و مدیریت در این عرصه صنایع دستی انتقاد کرد.
جمعه 17 دی 1395 ساعت 09:09
یک میلیون نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند/ کمبود بودجه و خلاء قانونی؛ مهمترین مشکلات عرصه صنایع دستی

بهمن نامورمطلق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هم اکنون قوانین مناسبی برای ساماندهی حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور وجود ندارد، گفت: ساختار حوزه صنایع دستی معیوب است و این مهم یکی از مهمترین مشکلات محسوب می‌شود و این امردرحالی است که قوانین مناسبی نیز برای رفع این مهم وجود ندارد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه بسیاری از نمایندگان در بیان مشکلات حوزه صنایع دستی به از دست رفتن بازار فرش و غیره اشاره می‌کنند، اظهار کرد: این امر در حالیست که عرصه فرش، جواهر و طلا از حوزه کاری معاونت صنایع‌دستی جداست در حالی که همگان آن زا جزء صنایع دستی محسوب کرده و مطالبه می کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه خلاء قانونی مهمترین مسئله مدیریت عرصه صنایع دستی کشورمان است، ادامه داد: در این میان اعتبارات مناسبی نیز برای ایجاد رونق، حمایت و مدیریت در عرصه صنایع دستی در نظر گرفته نمی شود؛ به عنوان مثال در بودجه سال آینده بودجه صنایع‌دستی 22 درصد افزایش یافته اما در واقعیت رقم کافی برای این عرصه تلقی نمی شود.

نامورمطلق با بیان اینکه طبق پیش بینی کارشناسان هم اکنون یک میلیون نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند که افراد شاغل در حوزه فرش از این رقم مجزا هستند، تصریح کرد: در این میان هم اکنون اسامی 400 هزار نفر فعال و هنرمند حوزه صنایع دستی در سامانه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور ثبت شده است؛ از این تعداد 60 هزار نفر بیمه بوده و 30 هزار نفر دیگر در لیست انتظار برای بیمه شدن قرار دارند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور خاطرنشان کرد: اختلاف 600 هزار نفری بین افراد ثبت نام شده با میزان افراد پیش بینی شده وجود دارد که تعدادی از این افراد شناسایی شده و مابقی هنوز مشخص نیستند./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC