faاختلافات مربیان باشگاه‌ها و سرمربی تیم ملی نباید رسانه‌ای می‌شد/ حواشی به ضرر فوتبال ملی و باشگاهی استعضو هیات رئیسهفراکسیون ورزش مجلس خواستار بهبود روابط تیم های باشگاهی و تیم ملی شد و تاکید کرد: فدراسیون فوتبال باید موضوع اردوی آمادگی تیم ملی و نارضایتی مربیان باشگاهی را حل کند.1/6/2017 12:44:02 PM1/6/2017 12:15:38 PMIcanahttp://media.icana.ir//Image/2016/11/201611109794404675_Orig.jpghttp://media.icana.ir//Image/2016/11/201611109794404675_Thum.jpgIcana
Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
سعیدی:

اختلافات مربیان باشگاه‌ها و سرمربی تیم ملی نباید رسانه‌ای می‌شد/ حواشی به ضرر فوتبال ملی و باشگاهی است

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس خواستار بهبود روابط تیم های باشگاهی و تیم ملی شد و تاکید کرد: فدراسیون فوتبال باید موضوع اردوی آمادگی تیم ملی و نارضایتی مربیان باشگاهی را حل کند.
جمعه 17 دی 1395 ساعت 12:16
اختلافات مربیان باشگاه‌ها و سرمربی تیم ملی نباید رسانه‌ای می‌شد/ حواشی به ضرر فوتبال ملی و باشگاهی است

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اختلافات بین کی روش و برانکو گفت: این اختلاف فضای فوتبال کشور را تحت تأثیر خود قرار داده و حواشی مختلفی را بوجود اورده که به هیچ وجه زیبنده نیست و باعث ضرر و زیان فوتبال ملی و باشگاهی می شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی از فدراسیون فوتبال خواست چالش موجود بین برانکو و کی روش را مدیریت کند و تاکید کرد: برانکو سرمربی پرسپولیس سابقه سرمربیگری تیم ملی ایران را داشته و نقدهای او را نباید نادیده گرفت اما شایسته بود که باشگاه پرسپولیس موقعیتی را فراهم می کرد که این انتقادات رسانه ای نشود اما اکنون که این اتفاق افتاده، از فدراسیون فوتبال انتظار می رود در جلسه مشترک بین این دو مربی حرفه ای، موضوع اردوی آمادگی و نارضایتی مربیان باشگاهی را حل کند.

وی بیان کرد: البته مشخص است که فدراسیون نیز از این شرایط راضی نیست اما به هر حال  با توجه به این مهم که این اختلافات در قبال برنامه ریزی های تیم ملی قبلا هم وجود داشته، اکنون نیازمند مدیریت بهتر برای خاتمه دادن به این چالش هستیم.

 این نماینده ورزشی مجلس همچنین خواستار بهبود روابط تیم های باشگاهی و تیم ملی شد و تاکید کرد: قطعا تمام باشگاه ها خواستار موفقیت تیم ملی هستند از سوی دیگر موفقیت باشگاه ها بویژه نمایندگان ایران لیگ قهرمانان آسیا هم اهمیت خاصی دارد پس این ارتباط باید دو طرفه باشد و کی روش سرمربی تیم ملی نیز با سعه صدر بیشتری به نقدها پاسخ دهد.

وی همچنین  ابراز امیدواری کرد در آستانه لیگ قهرمانان آسیا و ادامه رقابتهای مقدماتی جام جهانی، هرچه سریعتر فدراسیون موقعیت جلسه کی روش و برانکو را فراهم کند تا چالش دیگری بوجود نیاید  چرا که تیم ملی هم نباید به راحتی از بازیکنان پرسپولیس بگذرد.

اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی در ورزش 

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس در ادامه با اشاره به سالروز درگذشت زنده یاد تختی از او به عنوان یکی از کشتی گیران شاخص دنیا یاد کرد که با سه مدال المپیکی و افتخار افرینی در رقابتهای جهانی و اسیایی یکی از مفاخر کشور محسوب می شود.

سعیدی گفت: جهان پهلوان تختی علیرغم آنکه در دنیای قهرمانی شهره شد اما به دلیل آنکه در رفتار و گفتار منش پهلوانانه داشت و اصل جوانمردی و اخلاقمداری را در زندگی اجتماعی خود سرلوحه قرار داده بود، در تاریخ کشورمان ماندگار شد و با گذشت نزدیک به پنج دهه از درگذشت این اسطوره ورزشی ، از او نامی نیک بر جا مانده و همچنان به عنوان مصداق بارز پهلوانی در ورزش  نام برده می شود.

 نماینده مردم مبارکه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی در ورزش  تاکید کرد: آنچه در ورزش ایران بیشتر از قبل باید مورد توجه قرار گیرد، رعایت اصول اخلاقی و جوانمردی در عرصه رقابت است و در این بین اهالی ورزش باید علیرغم اهمیتی که فضای رقابتی دارد، در عین تلاش برای پیروزی و موفقیت در راستای تقویت مبانی اخلاقی و پهلوانی در ورزش هم تلاش چند برابری داشته باشند.

سعیدی تصریح کرد: نمی توان از مصادیق بارز حفظ ارزشهای معنوی در جامعه ورزش به سادگی گذشت ، چرا که بارها شاهد رخدادهای خوبی در این عرصه بوده  ایم اما در عین حال نباید  رخدادهایی که  در آن حفظ حرمت افراد صورت نمی گیرد یا اتفاقات حاشیه ای بدلیل رفتار های ناشایست ورزشکار یا مربی و حتی داور رخ می دهد را فراموش کرد.

وی بیان کرد: نباید از هفدهم دیماه که سالروز درگذشت یک اسطوره پهلوانی در ورزش است، با برگزاری یک مراسم بگذریم بلکه هفدهم دیماه امسال را مبنا قرار دهیم و با تلنگر به خودمان ، رعایت اصول اخلاقی، جوانمردی و پهلوانی را در ورزش یاداوری کنیم تا از شدت رفتارهای دور از شأن فرهنگ ایرانی کم کنیم. /

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC