خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/03/06 21:20:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار هیئت دوستی پارلمانی دو کشور:

ایران خواستار امنیت، آرامش و پیشرفت اقتصادی عراق است

** رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از هیچ کمکی به مردم عراق در سال های اخیر دریغ نکرده است گفت: ایران خواستار امنیت و آرامش به همراه پیشرفت اقتصادی عراق است.

به گزارش خانه ملت، رئیس گروه دوستی پارلمانی عراق و ایران و هیئت همراه بعد از ظهر امروز چهارشنبه با "علی لاریجانی" دیدار و گفتگو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس علایق و پیوندهای عمیق دو ملت از هیچ کمکی به مردم عراق در سال های اخیر دریغ نکرده است گفت: ایران خواستار امنیت و آرامش به همراه پیشرفت اقتصادی عراق است.
وی از روند بهبود وضع امنیتی - سیاسی در عراق ابراز خرسندی کرد.
لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از همکاری با مجلس عراق با آغوش باز استقبال می کند گفت: تعمیق همکاری های پارلمانی دوجانبه نقش بسزایی در تقویت و تحکیم مناسبات دو کشور در بخش های گوناگون دارد.
وی نقش مجالس را در گسترش مناسبات دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی آماده انتقال تجارب خود در زمینه های گوناگون به مجلس نمایندگان عراق است. 
لاریجانی همچنین با بیان اینکه حجم مناسبات تجاری - اقتصادی ایران و عراق در سال های اخیر به میزان محسوسی افزایش یافته است تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت ها و توانمندی های بالایی در بخش های مختلف برای تقویت همکاری های اقتصادی دوجانبه برخوردارند که با برنامه ریزی باید از آنها بهره گرفت.
وی همکاری مشترک در بخش انرژی به ویژه نفت و گاز از جمله مهم ترین این زمینه ها دانست.
"فالح الفیاض" رئیس گروه دوستی پارلمانی عراق و ایران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش گفت: عراق به داشتن روابط ممتاز با ایران افتخار می کند.
وی با قدردانی از کمک های جمهوری اسلامی ایران به ملت عراق در سال های اخیر خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در تثبیت آرامش و ثبات در عراق دارد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی با ایران در مجلس عراق همچنین نقش روابط پارلمانی را در تقویت همکاری های دوجانبه موثر و بااهمیت دانست و افزود: مجلس نمایندگان عراق خواستار استفاده از تجارب مجلس شورای اسلامی در بخش های گوناگون است.
وی در ادامه با اشاره به تحولات کشورش تاکید کرد: مجلس عراق هیچ گاه زیر بار فشار نیروهای بیگانه نخواهد رفت و از حق ملت عراق در زمینه های گوناگون دفاع خواهد کرد.
الفیاض همچنین در این دیدار گزارشی از روند تحولات امنیتی - سیاسی عراق بیان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet