هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی‌زاده هاشمی مطرح کرد:

بازگشت سیمرغ فیلم کوتاه به جشنواره فجر، مشوقی برای فعالیت حرفه‌ای در این عرصه

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بازگشت سیمرغ فیلم کوتاه به جشنواره فجر را مشوق خوبی برای فعالیت حرفه‌ای در عرصه فیلم کوتاه دانست و گفت: افول مدیریت در انجمن سینمای جوان طی سال‌های اخیر، کاهش کیفیت فیلم‌های کوتاه را به دنبال داشته است.
چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 08:38
بازگشت سیمرغ فیلم کوتاه به جشنواره فجر، مشوقی برای فعالیت حرفه‌ای در این عرصه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بازگشت سیمرغ فیلم کوتاه به جشنواره فجر را مشوق خوبی برای فعالیت حرفه‌ای در عرصه فیلم کوتاه دانست و گفت: افول مدیریت در انجمن سینمای جوان طی سال‌های اخیر، کاهش کیفیت فیلم‌های کوتاه را به دنبال داشته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106756392477.jpg بازگشت,سیمرغ,فیلم,کوتاه,به,جشنواره,فجر،,مشوقی,برای,فعالیت,حرفه‌ای,در,این,عرصه Icana

احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنوار فیلم فجر از سال جاری، گفت: سیمرغ فیلم کوتاه انگیزه فعالیت حرفه‌ای در این حوزه را افزایش می‌دهد چراکه جایزه نقش نمادین و مشوقی برای جوانان دارد، هرچند هنرمندساز نخواهد بود؛ این اتفاق با افزایش کیفیت ارگان‌های مرتبطی همچون انجمن سینمای جوان محقق می‌شود.

نماینده مردم فریمان، سرخس و احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امید است بازگشت سیمرغ بخش فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر مقدمه‌ای برای بازگشت کیفیت و تخصص در این عرصه باشد، افزود: تقویت حوزه فیلم کوتاه در رشد و توسعه سینمای بلند و تقویت صنعت سینما بسیار موثر است، هرچند فیلم کوتاه به خودی خود جذابیت‌های فراوان و مخاطبان بسیاری در سراسر دنیا دارد.

وی تاکید کرد: باید دقت کرد فیلمسازان برتر در جشنواره فیلم کوتاه و جشنواره فیلم فجر تنها محصول چند دفتر یا کارگاه آموزشی این انجمن سینمای جوانان در شهرهای بزرگ نباشند چراکه شهرهای کوچک نیز فیلمسازان با استعدادی دارد لذا انجمن سینمای جوان باید با افزایش کیفیت آموزش‌های خود این استعدادها را به درستی آموزش دهد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: سینماگران جوان عرصه فیلم کوتاه جمع گسترده با استعداد و هوش فوق‌العاده‌، قدرت خلق آثار شگرف و متفاوتی را در این عرصه دارند اما برای ورود به سینمای بلند نیازمند کسب تجربه توأمان با آموزش‌های حرفه‌ای هستند لذا مسیری که مدیران برای آن‌ها به منظور دستیابی به این هدف ترسیم می‌کند بسیار مهم و حیاتی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه انجمن سینمای جوان در آموزش و تقویت جوانان سینماگر در شهرهای مختلف بسیار موثر است اما به عنوان اصلی‌ترین متولی فیلم کوتاه در چند سال اخیر افول داشته، گفت: تجربه صحیح در حوزه کوتاه به پوست‌اندازی در سینمای بلند کمک خواهد کرد هرچند بسیاری از سینماگران مولف دارای صبغه فعالیت در حوزه فیلم کوتاه هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000