آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

لاریجانی: مشارکت مردم در انتخابات از متن تفکر اسلامی ناشی می‌شود

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات از متن تفکر اسلامی ناشی می‌شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه همواره پیشرو بوده است چون بر این باور است که نمی‌توان جامعه را بدون انتخابات اداره کرد.
چهارشنبه 6 خرداد 1388 ساعت 21:42

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در مراسم بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی فرد در مسجد امام حسین (ع) تهران با تاثیر گذار برشمردن شخصیت این مبارز اظهار داشت:  اسلام‌شناسی و تفکر عمیق از اسلام بود که موجب تاثیرگذاری ایشان  می شود.
وی افزود:حجت‌الاسلام ابوترابی همواره به همگان احترام می‌گذاشت و همین امر سبب شده بود تا شخصیت وی نزد همگان محبوب شود.
لاریجانی در ادامه با بیان اینکه در دیدگاه اسلامی مدینه عادله یک رکن اساسی است، تصریح کرد: از دیدگاه اسلام عدالت  به این معنا است که استعدادهای آدمی به کمال ذاتی خود برسد و در بعد اجتماعی نیز استعدادها شکوفا شود.
وی با تاکید بر اینکه اینکه دموکراسی دینی با دموکراسی غربی تفاوت های بسیاری دارد، تصریح کرد: ویژگی اصلی دموکراسی دینی این است که در این دموکراسی، دین و دموکراسی با هم عجین شده اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مشارکت مردم در نظام اسلامی اظهار داشت: اگر مردم در نظام اسلامی مشارکت داشته باشند، استعدادهایشان شکوفا می‌شود و مشارکت مردم باید در همه زمینه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره باشد.
وی مشارکت مردم در نظام اسلامی را امری مهم دانست و افزود: مشارکت مردم در انتخابات از متن تفکر اسلامی ناشی می‌شود و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه همواره پیشرو بوده است؛ چون بر این باور است  که نمی‌توان جامعه را بدون انتخابات اداره کرد.
رییس قوه مقننه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت مردم در عرصه انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت:‌ حضور مردم همواره مهم بوده است چرا که مشارکت آنان هزینه‌ها و دشمنی‌ها را علیه کشور کاهش می‌دهد.
وی تاکید کرد: باید در انتخابات به فرد اصلح رای داد و باید انتخاب کاندیداها از سوی مردم با بصیرت باشد.
لاریجانی در ادامه به بحران‌ها و مشکلات حال حاضرکشورهای غربی اشاره کرد و گفت: ما نمی‌توانیم روش‌های غربی را برای کشور خود اقتباس کنیم؛ زیرا این روش‌های آنها با روش‌های اسلامی کاملا متفاوت است.
رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود شخصیت حضرت زهرا(س) را ولیه‌الله نامید و با بیان اینکه در مکتب شیعه ولایت وجود دارد، اظهار داشت: اگر از تشیع ولایت را بگیرند دیگر چیزی از این مکتب نمی‌ماند.
وی ولایت فقیه را در طول ولایت معصوم عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه همواره هدایت‌کننده نظام اسلامی بوده و از دیکتاتوری جلوگیری می‌کند و هیچگاه نمی‌خواهد جایگزین دولت و یا مجلس شود، بلکه با نظارت و هدایت خود جامعه اسلامی را به پیش می‌برد.
لاریجانی در تشریح مراحل شکل‌گیری نظام اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: در مرحله اول نظام‌سازی صورت گرفت و امام خمینی(ره) با تیزهوشی تمام نهادها و قوای کشور را شکل داد.
وی با بیان اینکه در مرحله دوم امام به تثبیت ساختارها پرداخت، یادآور شد که در شرایط سخت جنگ و اوایل انقلاب نهادهای کشور تثبیت شد.
نماینده مردم قم افزود: در مرحله سوم زیرساخت‌های کشور فراهم شد و در راستای توسعه گام‌های خوبی برداشته شد.
وی  چهارمین مرحله  انقلاب را وضعیت کنونی ایران در منطقه برشمرد و گفت: ایران اسلامی در زمانی که تئوری یکجانبه‌گرایی آمریکا مطرح بود و انقلاب اسلامی را انکار می‌کرد به نقش آفرینی خود پرداخت تا جایی که امروزسخن از تعامل با ایران در میان است.
وی ادامه داد:  امروز تئوری وحشیانه آمریکا مبنی بر یکجانبه‌گرایی به بن‌بست رسیده و آمریکا در منطقه خاورمیانه دیگر راهکاری ندارد.
وی توسعه بومی را نیاز اساسی کشور عنوان کرد و افزود: این توسعه از روشهای غربی اقتباس نمی شود بلکه خود باید آن را ایجاد کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000