fa, سیدمحمد جواد ابطحیاخبار حاکی از امتیازدهی جدید ایران به غرب در حوزه هسته ای است/نشست ویژه کمیسیون امنیت هر چه سریع تر تشکیل شودنماینده مردم در مجلس دهم گفت: بر اساس اخبار واصله، ایران در نشست روز گذشته کمیسیون برجام پذیرفته که ذخیره اورانیوم غنی شده خود را از 300 کیلو به 200 کیلو کاهش دهد و سایت نطنز هم پاکسازی اورانیوم صورت گیرد، که این مسئله نشان می دهد که ما بار دیگر به غربی ها در حوزه هسته ای امتیاز داده ایم.1/11/2017 2:13:20 PM1/11/2017 10:28:16 AMIcanahttp://media.icana.ir//Image/2016/06/201606109051753561_Orig.jpghttp://media.icana.ir//Image/2016/06/201606109051753561_Thum.jpgIcana
Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
ابطحی با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام:

اخبار حاکی از امتیازدهی جدید ایران به غرب در حوزه هسته ای است/نشست ویژه کمیسیون امنیت هر چه سریع تر تشکیل شود

سرویس سیاسی
نماینده مردم در مجلس دهم گفت: بر اساس اخبار واصله، ایران در نشست روز گذشته کمیسیون برجام پذیرفته که ذخیره اورانیوم غنی شده خود را از 300 کیلو به 200 کیلو کاهش دهد و سایت نطنز هم پاکسازی اورانیوم صورت گیرد، که این مسئله نشان می دهد که ما بار دیگر به غربی ها در حوزه هسته ای امتیاز داده ایم.
چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 14:13
اخبار حاکی از امتیازدهی جدید ایران به غرب در حوزه هسته ای است/نشست ویژه کمیسیون امنیت هر چه سریع تر تشکیل شود

سید محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و بیانیه پایانی این نشست، گفت: زمانی که در توافق هسته ای ما می پذیریم که تمام تصمیم گیری ها درباره فرایند شکایت از کشورهای ناقض برجام، بر عهده کمیسیون مشترک باشد، نباید توقعی بیشتر از نتایج جلسه روز گذشته داشته باشیم، زیرا اعضای این کمیسیون کشورهای اروپایی هستند که عملا تحت نفوذ و فشار ایالات متحده قرار دارند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس بیانیه روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، تصویب آیسا نقض برجام محسوب نمی شود، چون آمریکا نمی خواهد آن را اجرایی کند، حال چه تضمینی است که ایالات متحده این قانون را بر علیه ایران عملیاتی نکند.

وی افزود: نتایج نشست روز گذشته نشان می دهد که هنوز خوش بینی به آمریکا در میان برخی از مسئولان کشورمان وجود دارد، از طرف دیگر شاهد انتشار اخباری از سوی رسانه های غربی بودیم که بر اساس آن ایران در نشست روز گذشته پذیرفته که ذخیره اورانیوم غنی شده خود را از 300 کیلو به 200 کیلو کاهش دهد و سایت نطنز هم پاکسازی اورانیوم صورت گیرد، که این مسئله نشان می دهد که ما بار دیگر به غربی ها در حوزه هسته ای امتیاز داده ایم.

ابطحی ادامه داد: به نظر من با توجه به اهمیت نشست روز گذشته کمیسیون برجام، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باید نشست ویژه ای را با حضور مسئولان وزارت خارجه برگزار کند و قطعا ما این پیشنهاد را به رئیس مجلس نیز ارائه خواهیم داد.

در آستانه اولین سالگرد اجرای برجام، نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در تاریخ 10 ژانویه 2017 در وین برگزار و بیانیه‌ای صادر شد.

در این نشست کلیه طرف‌های برجام مجددا بر تعهد قاطع خود به تداوم اجرای کامل و موثر برجام تصریح کردند. کمیسیون مشترک ضمن تاکید مجدد بر اهمیت تعهدات مرتبط با رفع تحریم‌ها وفق برجام، به ویژه در ارتباط با قانون آیسا، تضمین‌های ارائه شده توسط ایالات متحده را مبنی بر اینکه تمدید قانون تحریم‌های ایران به هیچ عنوان تاثیری بر فرایند رفع تحری‌ هایی که ایران طبق برجام از آنها بهره مند می‌شود نداشته و به هیچ روی محدودیتی برای شرکت ها از حیث انجام مراودات بازرگانی با ایران ایجاد نخواهد کرد، مورد توجه قرار داد. کمیسیون مشترک همچنین تعهدات طرف های برجام مبنی بر رفع تحریم ها به صورت مستمر به ویژه طبق بند 21 برجام را مجددا مورد تاکید قرار داد./

پایان پیام

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC