هدر اصلی
1388/03/07 09:29:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از کاظم جلالی

تاملاتی در خصوص انتخاب مجدد علی لاریجانی به ریاست مجلس شورای اسلامی

**رای قاطع و چشمگیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دکتر "علی لاریجانی" عملا موید عملکرد ریاست مجلس در عرصه داخلی و بین المللی می‌باشد.

رئیس مجلس در سال دوم بدلیل عملکرد یکساله و ایجاد شفافیت در مواضع و از طرف دیگر بدلیل آنکه نمایندگان تسلط بیشتری بر کار مجلس پیدا می‌کنند معمولا با رای کمتری نسبت به سال اول انتخاب می‌شود. اما در سال دوم مجلس هشتم عملا مشاهده می‌شود که به نسبت رای رئیس مجلس افزایش یافته است. با این تفصیل که رئیس مجلس در سال اول 87 درصد آرا و امسال 90 درصد آراء را کسب نموده‌است.

به نظر می‌رسد این رای هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین‌الملل دارای پیام است و آن اینکه عقلانیت، تعادل، استقلال، حفظ جایگاه و اقتدار مجلس و دوری از جناح گرایی دارای جایگاه ممتازی است. پیام این رای در عرصه بین‌المللی نیز حائز اهمیت است که امیداریم این پیام بخوبی درک شود و مجلس شورای اسلامی بتواند همانند گذشته دیپلماسی پارلمانی را با قوت بیشتری پیگیری نماید.

نکته آخری که می‌توان از رای رییس مجلس برای دومین سال استنباط کرد اینکه رای به دکتر لاریجانی جناحی نبود و اقلیت مجلس نیز همانند اکثریت به ایشان رای دادند و این نشانگر آن است که با مشی متعادل و منطقی می‌توان عملا زمینه همگرایی همه نیروهای خانواده انقلاب اسلامی را در کنار هم قرار داد و برای اهداف بزرگتر در تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی از همه توان‌ها در جهت اداره جامعه و رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور استفاده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet