Icana.ir
fa, هادی قوامی

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیشتر از افراد کم سواد است/۴۰هزار بیکار

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر از افراد کم سواد است.1/17/2017 3:30:35 PM1/17/2017 2:17:26 PMIcana00http://media.icana.ir//Image/2015/02/95582_Thum.jpg Icana
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی:

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیشتر از افراد کم سواد است/۴۰هزار بیکار

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر از افراد کم سواد است.
سه‌شنبه 28 دی 1395 ساعت 15:30
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیشتر از افراد کم سواد است/۴۰هزار بیکار
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان بیشتر از افراد کم سواد است/۴۰هزار بیکار نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر از افراد کم سواد است. http://media.icana.ir//Image/2015/02/95582_Thum.jpg نرخ,بیکاری,فارغ,التحصیلان,بیشتر,از,افراد,کم,سواد,است/۴۰هزار,بیکار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی با اشاره به معضل اشتغال که گریبانگیر جوانان خراسان شمالی شده است، اظهار کرد: ایجاد کسب و کارهای کوچک تنها بخشی از راه حل این مشکل است.

قوامی با تاکید بر ایجاد زیرساخت هایی به منظور اشتغال پایدار برای جوانان عنوان کرد: راه اندازی صنایعی همچون فولاد و گسترش پتروشیمی می تواند در این زمینه موثر باشد.

وی بر ضرورت اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان جویای کار تاکید کرد و گفت: نرخ بیکاری در بین این افراد  ۲۵ درصد از افراد کم سواد جویای کار بیشتر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم ارتباط نزدیک بین دانشگاه ها و بخش های مختلف جامعه سبب شده تا بین ظرفیت پذیرش دانشجو و تقاضای بازار تناسب وجود نداشته باشد.

قوامی با اشاره به مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه، گفت: به منظور حمایت از این افراد، کارگاه ها و کارفرمایانی که فارغ التحصیلان را به کار بگیرند به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه کارفرمایی معاف هستند.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی و صندوق کارآفرینی امید تسهیلاتی را برای ایجاد کسب و کار و فراهم آوردن زمینه اشتغال ارائه می دهند، عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۴۰ هزار بیکار در خراسان شمالی وجود دارد که برای ایجاد اشتغال آنان باید برنامه ریزی های مدونی انجام شود.

کلید واژه ها

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC