هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی:

تولید 7گرم آلایندگی موتورسیکلت‌های کاربراتوری در هر کیلومتر/ محیط‌زیست باید مانع تولید این موتورسیکلت‌ها شود

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون مدیریت شهری‌و‌روستایی مجلس با بیان اینکه موتور‌سیکلت‌های کاربراتوری حدود 7گرم در یک کیلومتر آلایندگی ایجاد می‌کنند، گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست باید مانع تولید این موتورسیکلت‌ها شود.
سه‌شنبه 28 دی 1395 ساعت 15:29
تولید 7گرم آلایندگی موتورسیکلت‌های کاربراتوری در هر کیلومتر/ محیط‌زیست باید مانع تولید این موتورسیکلت‌ها شود رئیس فراکسیون مدیریت شهری‌و‌روستایی مجلس با بیان اینکه موتور‌سیکلت‌های کاربراتوری حدود 7گرم در یک کیلومتر آلایندگی ایجاد می‌کنند، گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست باید مانع تولید این موتورسیکلت‌ها شود. http://cdn.icana.ir/d/019/59602.jpg تولید,7گرم,آلایندگی,موتورسیکلت‌های,کاربراتوری,در,هر,کیلومتر/,محیط‌زیست,باید,مانع,تولید,این,موتورسیکلت‌ها,شود Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره گلایه اخیر رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نسبت به شماره گذاری 43 هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: متاسفانه موتور سیکلت های کاربراتوری 3 برابر خودروهای یورو 2 و همچنین  حدود 7 گرم آلایندگی در یک کیلومتر ایجاد می کنند بنابراین تولید و اجازه تردد به آنها سلامت مردم را در معرض تهدید قرار می دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری به صفر رساندن تعرفه واردات خودرو و موتورسیکلت‌های برقی در لایحه هوای پاک خواستار توقف تولید موتورسیکلت های کاربراتوری شد و افزود: در این لایحه تعرفه واردات خودرو و موتورسیکلت برقی را به صفر رساندیم و قرار شد برای تولید آنها  تسهیلاتی هم اختصاص داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم ممنوعیت تولید موتورسیکلت های کاربراتوری و جایگزینی آن‌ها با موتورسیکلت‌های برقی تاکید کرد و گفت: این موضوع می تواند در کاهش آلایندگی هوای پایتخت بسیار تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید از تولید موتورسیکلت های کاربراتوری جلوگیری کند، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه قانونی دارد که برای کاهش آلایندگی هوا از تولید خودروها و موتورسیکلت های آلاینده ممانعت کند زیرا این وسیله نقلیه از آلاینده ترین وسایل نقلیه متحرک در کلانشهرها است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از مرگ سالانه 5 هزار نفر به دلیل آلودگی هوا، گفت: تا مادامی که جهت حذف عوامل موثر در ایجاد آلایندگی هوا مانند تردد و تولید موتورسیکلت های کاربراتوری تلاشی صورت نگیرد، همچنان شاهد این مرگ و میرها در کشور خواهیم بود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر