سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی شاه عنایتی مطرح کرد:

ارتقای ذائقه موسیقیایی مردم با سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد در عرصه موسیقی اصیل

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد در عرصه موسیقی اصیل و غنی سطح سلیقه موسیقیایی مردم را ارتقاء داده و آن‌ها را از موسیقی‌های سخیف دور می‌کند.
سه‌شنبه 28 دی 1395 ساعت 15:11
ارتقای ذائقه موسیقیایی مردم با سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد در عرصه موسیقی اصیل عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد در عرصه موسیقی اصیل و غنی سطح سلیقه موسیقیایی مردم را ارتقاء داده و آن‌ها را از موسیقی‌های سخیف دور می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103331801702.jpg ارتقای,ذائقه,موسیقیایی,مردم,با,سرمایه‌گذاری,و,هزینه‌کرد,در,عرصه,موسیقی,اصیل Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز خوشحالی از تصویب بودجه 12 میلیارد تومانی برای ارکستر سمفونیک و ملی برای سال آینده در دولت، گفت: خوشبختانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رویکرد مثبتی نسبت به تامین اعتبار برای عرصه موسیقی و دیگر هنرهایی که به آن‌ها بی‌توجهی مالی شده در پیش گرفته و البته با اختصاص بودجه چند میلیارد تومانی برای ارکستر سمفونیک و ملی به‌عنوان نماد موسیقی غنی و اصیل -که همیشه با مشکلات مالی فراوانی رو به رو بودند- این موضوع را به خوبی ثابت کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنرمندان عرصه موسیقی به ویژه فعالان ارکستر سمفونیک و ملی سال‌ها با مشکلات متعدد و عدم امنیت شغلی رو به رو بوده‌اند و حتی درآمد ثابت و بیمه نیز از آن‌ها دریغ شده است لذا این بودجه در نظر گرفته شده در صورت تخصیص کامل و جامع می‌تواند پایانی بر مشکلات آن‌ها باشد.

وی با بیان اینکه مجلس برای تعلق این بودجه به حوزه موسیقی تلاش خواهد کرد، افزود: سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد در عرصه موسیقی اصیل و غنی سطح سلیقه موسیقیایی مردم را ارتقاء داده و آن‌ها را از موسیقی‌های سخیف دور می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با ابراز امیدواری از حل و فصل دیگر مشکلات حوزه فرهنگ و هنر، اضافه کرد: این بودجه درصورت نظارت دقیق به اهالی موسیقی اختصاص پیدا خواهد کرد هرچند با توجه به حساسیت وزیر نسبت به این موضوع، به یقین نظارت درستی بر نحوه اختصاص و هزینه‌کرد آن صورت خواهد گرفت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000