سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وزیر اقتصاد خبر داد:

اعلام ۱۰۰ اقدام برجسته اقتصادی در ۱۰۰ روز آینده

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در خصوص ایجاد شفافیت، بهبود محیط کسب و کار و تامین منابع پایدار مالی گفت: در طی ۱۰۰ روز آینده ۱۰۰ عملکرد برجسته اقتصادی برای مردم اعلام خواهد شد.
سه‌شنبه 28 دی 1395 ساعت 15:45
اعلام ۱۰۰ اقدام برجسته اقتصادی در ۱۰۰ روز آینده وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در خصوص ایجاد شفافیت، بهبود محیط کسب و کار و تامین منابع پایدار مالی گفت: در طی ۱۰۰ روز آینده ۱۰۰ عملکرد برجسته اقتصادی برای مردم اعلام خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611102410318051.jpg اعلام,۱۰۰,اقدام,برجسته,اقتصادی,در,۱۰۰,روز,آینده Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی طیب‌نیا در نمایشگاه دستاوردهای پنجره واحد تجارت فرامرزی گفت: امروز تمامی عملیات ها در گمرک به صورت الکترونیک انجام می‌شود و ارتباط بین گمرک و سایر دستگاهها در داخل سیستم و برخط است. این اقدامات درآمدهای گمرکی را تا درصد بسیار زیادی افزایش داده است. در سال 93 که سال اول بهره‌برداری از سامانه تجارت فرامرزی بود درآمدهای گمرکی 86 درصد افزایش داشت و این روند همچنان ادامه داشته و در سال جاری تاکنون درآمدهای گمرکی 40 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: امروز وقتی کالا از مبدا بارگیری می‌شود با هماهنگیهای به عمل آمده اطلاعات مربوط به کالا در سامانه ثبت می‌شود. علاوه بر این مواردی مانند ارزش کالا،‌ به صورت پیش‌فرض در سامانه وجود دارد. این موضوع کمک قابل توجهی به کاهش میزان قاچاق کالا در کشور کرده است.

طیب‌نیا با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ترانزیت گفت: امروز هر لحظه مشخص است که کالای ترانزیتی در کدام نقطه از کشور حضور دارد و مشخص می‌شود که آیا کالا به موقع از کشور خارج می‌شود یا نه.

وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات انجام شده در این وزارتخانه در خصوص ایجاد شفافیت، بهبود محیط کسب و کار و تامین منابع پایدار مالی گفت: در طی 100 روز آینده 100 عملکرد برجسته اقتصادی برای مردم اعلام خواهد شد.

وی افزود: معرفی اقدامات صورت گرفته در گمرک ایران اولین گام در این حوزه می‌باشد.

به گزارش تسنیم، مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران نیز در نمایشگاه دستاوردهای پنجره واحد تجارت فرامزی گفت: دلیل اصلی کاهش قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار بهره‌گیری از سامانه تجارت واحد تجارت است.

وی افزود: کشفی که در هفته گذشته در خصوص تجهیزات رایانه‌ای از سوی وزارت اطلاعات انجام شد، به کمک همین سامانه انجام گرفته است.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000