هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شاعری با تاکید برحمایت از برنامه ششم توسعه:

تولید و واردات محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین ممنوع است/ ضریب خودکفایی بخش کشاورزی به 95 درصد می رسد

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع  طبیعی مجلس تولید و واردات محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین ممنوع است، گفت: رشد کشاورزی در 5 سال آینده به میزان 8 درصد پیش بینی شده است که این امر گام بسیار مهمی در اقتصاد کشور تلقی می شود.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 10:41
تولید و واردات محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین ممنوع است/ ضریب خودکفایی بخش کشاورزی به 95 درصد می رسد رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع  طبیعی مجلس تولید و واردات محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین ممنوع است، گفت: رشد کشاورزی در 5 سال آینده به میزان 8 درصد پیش بینی شده است که این امر گام بسیار مهمی در اقتصاد کشور تلقی می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611105638536326.jpg تولید,و,واردات,,محصولات,تراریخته,بدون,رعایت,قوانین,ممنوع,است/,ضریب,خودکفایی,بخش,کشاورزی,,به,95,درصد,می,رسد Icana

 علی محمد شاعری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،  در خصوص احکام برنامه ششم توسعه در زمینه کشاورزی،آب و منابع طبیعی،گفت: رشد کشاورزی در هیچ دوره ای بدین میزان پیش بینی نشده است، رشد کشاورزی در 5 سال آینده  به میزان 8 درصد پیش بینی شده است که این امرگام بسیار  مهمی تلقی می شود.

 نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، افزود:صندوق حمایت از توسعه کشاورزی از حدود 1 درصد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به 7 درصد در برنامه ششم توسعه ارتقا یافته است و سرمایه گذاری بخش کشاورزی که هم اکنون سهم آن 5 درصد  است،  به 15 درصد ارتقا پیدا خواهد کرد.

راندمان بهره برداری آب در برنامه ششم توسعه 60 درصد می شود

 وی ادامه داد: ضریب حفاظت از جنگل ها از 60 درصد به 100 درصد در برنامه ششم ارتقا پیدا خواهدکرد و تنفس جنگل به صورت جدی در برنامه ششم عملیاتی خواهد شد.

شاعری افزود: راندمان بهره برداری آب بر اساس احکام  برنامه ششم توسعه از حدود  40 درصد به 60 درصد افزایش پیدا می کند و میزان ضریب خودکفایی بخش کشاورزی از حدود 80 درصد  به 95 درصد خواهد رسید.

 حمایت از محصولات ارگانیک و سالم در اولویت برنامه ششم توسعه است

 وی ادامه داد: محصولات  تراریخته که بدون ضابطه وارد می شدند؛ در برنامه ششم توسعه ممنوع شد، بنابراین هرگونه رها سازی، تولید، واردات و مصرف  محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین ممنوع اعلام شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،یادآور شد: حمایت از محصولات ارگانیک و سالم در اولویت برنامه ششم توسعه قرار می گیرد  و 20 در صد از اعتبارات صندوق حمایت از توسعه کشاورزی که زیر نظر وزارت کشاورزی است به  توسعه  صادرات اختصاص  پیدا خواهد کرد.

سهم عملیات بیابان زدایی در برنامه ششم توسعه 300 هزار هکتار است

  وی ادامه داد: سالانه در حدود 300 هزار هکتار عملیات بیابان زدایی در سطح کشور طی برنامه ششم  توسعه  به اجرا در خواهد آمد.  

 رییس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع  طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصوبات  مذکور  بخش مهمی از  مصوبات  کشاورزی در  احکام  برنامه ششم  توسعه را شامل می شوند و از همین رو  تصویب این احکام توسط نمایندگان مجلس شورای  اسلامی نشان از  رویکرود مناسب  نمایندگان  مجلس  به موضوعاتی نظیر کشاورزی، آب و منابع طبیعی دارد، تصریح کرد:  بنده نیز از این بابت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کمیسیون تلفیق و دولت کمال تشکر را دارم و این دستاورد بزرگ را به کشاورزان، محیط بانان، جنگلبانان و همه مسئولان  بخش کشاورزی، آب، منابع طبیعی  و توسعه پایدار تبریک عرض می کنم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط