خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/03/10 09:39:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در ارتباطی زنده با سنندج:

رهبر انقلاب در سفر به کردستان، نگاه وحدت آمیزی را در منطقه پراکندند

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سفر به استان کردستان فکر و نگاه وحدت آمیزی را در کل ایران و منطقه پراکندند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" که در یک ارتباط زنده تلویزیونی از استودیوی خبر مجلس با مرکز صدا و سیمای سنندج سخن می‌گفت، استان کردستان را دردانه‌ای دانست که نسبت به مسائل فرهنگی آن توجه خاصی می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه آثار فرهنگی و هنری کردستان همراه با اصالت ایرانی همواره جذابیت خاصی را داشته است، تصریح کرد:

آغاز بهره‌برداری از استودیوی خبر مجلس با ارتباط زنده از این استودیو با کردستان نشان دهنده تعلق خاطری است که نمایندگان مجلس به این سرزمین زرخیز از نظر فرهنگی دارند.

لاریجانی در ادامه نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس را از جمله نمایندگان پرکار مجلس توصیف کرد که مسایل استان و احقاق حقوق مردم کرد و موضوع توسعه کردستان را شبانه‌روز به طور جدی پیگیری می‌کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ‌مردم کرد علاوه بر اصالتی که دارند از ظرفیت بالای فرهنگی نیز برخوردار هستند و آثار فرهنگی کردستان همیشه جذابیت خاص داشته است.

لاریجانی اظهار داشت: بهره‌برداری از این استودیو و اینکه ارتباط مستقیم از این استودیو با استان‌ها از استان کردستان آغاز شد را به فال نیک می‌گیرم.

وی افزود: چون این اتفاق با سفر مقام معظم رهبری به کردستان و توجه خاص ایشان به توسعه این استان مقارن شده‌است،‌ از مردم میهمان نواز کردستان نیز تشکر می‌نمایم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هشت روزه مقام معظم رهبری به استان کردستان، گفت: این سفر در مقایسه با سفرهای دیگر از دو شاخص برخوردار می‌باشد: ابتدا طول زمانی آن به طوری که از ظرفیت زمانی خاصی برخوردار بود و دیگری مطالب مهمی که ایشان در این سفر مطرح نمودند.

رییس قوه مقننه خاطر نشان کرد: سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان به جهت فکر و نگاه وحدت آمیزی که ایشان در کل ایران و منطقه پراکندند و همچنین نگاهی که به مسایل بین‌المللی داشتند، بسیار مهم بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد آینده ایران و عصر جدیدی که در کشورمان درحال آغاز شدن است، تاکید کرد: این‌ سخنان نشان دهنده سطح بالای سفر ایشان به کردستان بود.

لاریجانی تصریح کرد: این برای مردم کرد باقی می‌ماند که توانسته‌اند از این ظرفیت به نحو خوبی استفاده کنند.

وی در پایان از نمایندگان استان کردستان به خاطر فراهم کردن زمینه ارتباط دو سویه با این استان تشکر کرد.

وی همچنین خطاب به دست اندرکاران راه اندازی استودیوی خبر مجلس خاطرنشان کرد: آینده‌ای درخشان برای فعالیت‌های این استودیو پیش‌بینی می‌کنم و امیدوارم راه اندازی این استودیو زمینه‌ساز گسترش ارتباط دو سویه بین مردم و نمایندگان مجلس باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet