هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر مطرح کرد:

جلای وطن، نتیجه قهری نبود برنامه برای حفظ مدال‌آوران ورزشی

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس منفک شدن ورزشکاران از تیم‌های ملی و گرفتن تابعیت کشورهای دیگر را عارضه‌ای غیرقابل جبران دانست و گفت: مجلس در اسرع وقت از مسئولان مربوطه توضیحات لازم را می‌خواهد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 08:37
جلای وطن، نتیجه قهری نبود برنامه برای حفظ مدال‌آوران ورزشی عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس منفک شدن ورزشکاران از تیم‌های ملی و گرفتن تابعیت کشورهای دیگر را عارضه‌ای غیرقابل جبران دانست و گفت: مجلس در اسرع وقت از مسئولان مربوطه توضیحات لازم را می‌خواهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201612109052655533.jpg جلای,وطن،,نتیجه,قهری,نبود,برنامه,برای,حفظ,مدال‌آوران,ورزشی Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز نگرانی از افزایش مهاجرت ورزشکاران ملی‌پوش به کشورهای اطراف و گرفتن تابعیت این کشورها، گفت: اینکه مدیران پس از شنیدن خبرهای پی در پی کوچ ورزشکاران و قهرمانان که همگی جزو سرمایه‌های این کشور محسوب می‌شوند هنوز واکنشی نشان نداده و جلسه‌ای اضطراری برگزار نکرده‌اند، جای تاسف دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه ورزشکاران حرفه‌ای در چنان شرایط سخت و غیرامنی قرارگرفته‌اند که مجبور به ترک کشور و خانواده خود شده و پیشنهادات مالی کشورهای دیگر برای آن‌ها اغواکننده است.  

وی با بیان اینکه مسئولان باید برای جذب جوانان بااستعداد -که کشورهای دیگر برای بدست آوردن آن‌ها کمین کرده‌اند- برنامه‌ریزی داشته باشد، افزود: تامین امنیت شغلی و بیمه با کیفیت، حداقل کاری است که دولت و حاکمیت باید برای ورزشکاران انجام دهند لذا بهانه کمبود بودجه در این حوزه قابل قبول نیست چراکه حفظ این استعدادها باید در اولویت کار وزارت ورزش و جوانان باشد.

عضو هیات رئیسه کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخوردهای سلیقه‌ای برخی از مدیران در حوزه ورزش موجب دلسردی ورزشکاران و قهرمانان شده است، گفت: زمانی که ورزشکار با تلاش شبانه روزی باز هم مقهور فاصله طبقاتی شده و امکانات مالی لازم را برای ادامه زندگی قهرمانی ندارد ناخواسته تصمیم به مهاجرت می‌گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان تاکید کرد: حضور ورزشکاران در تیم‌های خارجی به دلایلی همچون کسب تجربه یا کسب درآمد بالا برای مدت زمان کوتاه می‌تواند قابل قبول باشد اما گرفتن تابعیت و منفک شدن همیشگی آن‌ها از کشور و تیم‌های داخلی عارضه‌ای غیرقابل جبران است لذا مجلس در اسرع وقت از مسئولان توضیحات لازم را در این خصوص می‌خواهد./  

پایان پیام   

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000