سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پور مختار:

همراهی اروپا برای اجرای برجام تنها در حد حرف است/ تنها 5 درصد از برجام محقق شده است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها به دنبال اجرای برجام نیستند، بلکه به زعم خودشان به دنبال کنترل ایران بودند و تقریبا این هدف آن‌ها محقق شده و طبیعی است که در بیانیه موگرینی هم توجهی به واقعیاتی نظیر نقض برجام از سوی آمریکا نشود.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 09:00
همراهی اروپا برای اجرای برجام تنها در حد حرف است/ تنها 5 درصد از برجام محقق شده است عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها به دنبال اجرای برجام نیستند، بلکه به زعم خودشان به دنبال کنترل ایران بودند و تقریبا این هدف آن‌ها محقق شده و طبیعی است که در بیانیه موگرینی هم توجهی به واقعیاتی نظیر نقض برجام از سوی آمریکا نشود. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg همراهی,اروپا,برای,اجرای,برجام,تنها,در,حد,حرف,است/,تنها,5,درصد,از,برجام,محقق,شده,است Icana

محمد علی پور مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انتشار بیانیه فدریکا موگرینی به مناسبت سالگرد اجرائی شدن برجام، اظهار داشت: آمریکا به طور صریح و اروپایی ها به طور ضمنی به دنبال نقض برجام هستند، آمریکا از طریق قانون ISA یا داماتو و سایر مانع تراشی‌های مکرر صراحتا برجام را در مراحل و موضوعات مختلف نقض کرده است.

نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اروپایی‌ها این موضوع را بهانه می‌کنند که اگر اقدامات لازم در زمینه اجرای برجام را انجام دهیم مورد غضب آمریکا واقع و تحریم می‌شویم و حاضر نیستند در عمل همراهی کنند اما در حد حرف با ایران همراهی می‌کنند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف آن‌ها این است که کالاهای ساخته شده خود را به ایران بدهند و تجهیزات غیرضروری در اختیار ایران قرار دهند، اما کشور ما به دنبال این موضوعات نبوده، زیرا هدف از برجام این موضوعات این نبوده و خواهش من این است که رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده از برجام بی جا دفاع نکنند و واقعیات را بپذیرند.

پورمختار با بیان اینکه معتقدم 95 آمارهای ارائه شده در خصوص برجام نادرست است و حداکثر 5 درصد از برجام محقق شده که آن هم در حوزه بیمه و نفت کش ها است، متذکر شد: خرید یک هواپیما ستانده قابل توجهی در برابر آن چه که هزینه کرده‌ایم، نیست.

وی با بیان اینکه در دوره‌ای هم که تحریم‌های شدیدی وجود داشت، طرف‌های مقابل آماده فروش هواپیما به ایران بودند ولی ایران پیش قدم نبود، چون نیازهای ضروری‌تری داریم، افزود: باید ارزیابی سیاسی نکنیم بلکه به صورت منطقی این توافقنامه را بررسی کنیم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها نیز به دنبال اجرای برجام نیستند، بلکه به زعم خودشان به دنبال کنترل ایران بودند و تقریبا این هدف آن‌ها محقق شده و طبیعی است که در بیانیه موگرینی هم توجهی به واقعیاتی نظیر نقض برجام از سوی آمریکا نشود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000