سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

حل مشکل اشتغال همراهی نظام را می‌طلبد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «حل مشکل اشتغال همراهی نظام را می‌طلبد» گفت که رفع این معضل به تنهایی در ید اختیار دولت نیست.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 10:10
حل مشکل اشتغال همراهی نظام را می‌طلبد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که «حل مشکل اشتغال همراهی نظام را می‌طلبد» گفت که رفع این معضل به تنهایی در ید اختیار دولت نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201606106779302850.jpg حل,مشکل,اشتغال,همراهی,نظام,را,می‌طلبد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسینی اظهار کرد: حل مشکل اشتغال همراهی نظام و بعد ایجاد یک‌سری سیاست‌های دقیق و درست و همچنین قابلیت اجرا را می‌طلبد. مشکل اشتغال با سر دادن شعار و چند قانون‌گذاری حل نمی‌شود. ما برای رفع بیکاری باید بخش سرمایه‌گذاری و صنعت یعنی تولیدمان را فعال کنیم.

وی افزود: متأسفانه بر اساس سیاست‌های غلطی که سال‌های گذشته اتخاذ شد، روند معمولی ما در خصوص اشتغال با مشکل مواجه شد. یکی از مواردی که احساس کردیم می‌توانیم به مردم کمک کنیم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود در صورتی که نحوه اجرای آن و عمل ما شرایطی را ایجاد کرد که باعث رکود بخش عظیمی از صنایع شد و خود به خود نه تنها شغل به دست نیاوردیم بلکه مشاغل را از دست دادیم.

اینکه فکر کنیم دولتی بیاید و در خصوص اشتغال شق‌القمر کند، درست نیست. بلکه یک‌سری عواملی است که به تنهایی در ید اختیار دولت نیست. هم باید قوه مقننه زیرساخت‌های لازم را فراهم کند و هم اینکه بخش خصوصی، حتی سازمان‌های بیرونی و کشورهای همسایه به ما کمک کنند.نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس با بیان این‌که «نوع نگرشی که در دنیا در مورد ایجاد شغل و مهارت‌آموزی در دوران تحصیلی وجود دارد، در کشور ما وجود ندارد» ادامه داد: ما جوانان‌مان را به دانشگاه آوردیم و به آنها مدرک دادیم بدون اینکه مهارت ایجاد کرده باشیم و این باعث معضلاتی شده است. اگر ما بخواهیم مشکل بیکاری را در کشور حل کنیم و به سمت ایجاد اشتغال برویم باید هم سیاست‌های آموزشی و هم سیاست‌های سرمایه‌گذاری‌مان را به نحوی مدیریت کنیم که ثبات قوانین را شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در کشوری که ثبات قانون وجود ندارد سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار حاضر به سرمایه‌گذاری نخواهد شد. زیرا ممکن است امروز بر اساس یک قانون، بیمه،‌ مالیات و عوارض مشخصی وضع کنند و فردا این قوانین تغییر کند. در نتیجه سرمایه‌دار اطمینان لازم را ندارد. اینها همه جزو عواملی هستند که مشکل اشتغال را به وجود آورده‌اند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تصریح کرد: اینکه فکر کنیم دولتی بیاید و در خصوص اشتغال شق‌القمر کند، درست نیست. بلکه یک‌سری عواملی است که به تنهایی در ید اختیار دولت نیست. هم باید قوه مقننه زیرساخت‌های لازم را فراهم کند و هم اینکه بخش خصوصی، حتی سازمان‌های بیرونی و کشورهای همسایه به ما کمک کنند.

حسینی تصریح کرد: خیلی وقت‌ها ما بر اساس سیاست‌های غلط خودمان باعث رشد اقتصادی همسایگان و جذب جوانانمان به این کشورها بوده‌ایم. به طور مثال دبی در چند سال گذشته به چه دلیل اینقدر مورد اعتماد سرمایه‌گذاران قرار گرفته؟ و خیلی از سرمایه‌های ایرانیان به آنجا رفته است. این به خاطر ثبات قوانین و اعتماد و اطمینانی است که به افراد در مورد سرمایه‌هایشان داده شده است.

به گزارش ایسنا، وی در پایان گفت: اینها مواردی است که باید با حوصله بدون در نظر گرفتن مسایل سیاسی و جنجالی برایش راهکار پیدا کنیم و در جهت حل مشکلات مردم در حوزه اشتغال حرکت کنیم.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000