هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسف نژاد:

تشکیل هیئت اجرائی واحد برای دو انتخابات سال آینده منتفی است

سرویس سیاسی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل هیئت اجرائی واحد برای دو انتخابات سال آینده منتفی است زیرا این موضوع به صورت طرح آماده نشده و تنها یک نظریه فکری است.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 08:40
تشکیل هیئت اجرائی واحد برای دو انتخابات سال آینده منتفی است عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل هیئت اجرائی واحد برای دو انتخابات سال آینده منتفی است زیرا این موضوع به صورت طرح آماده نشده و تنها یک نظریه فکری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201609101600569441.jpg تشکیل,هیئت,اجرائی,واحد,برای,دو,انتخابات,سال,آینده,منتفی,است Icana

علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و تشکیل یک هیئت اجرائی، اظهار داشت: نظر برخی از اعضای کمیسیون شوراها بر این بوده که تنها یک هیئت اجرائی برای انتخابات‌های آینده تشکیل شود ولی این موضوع با قانون اساسی مغایرت دارد که البته این موضوع فقط در حد یک فرضیه فکری است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون اساسی نظارت در برگزاری انتخابات جزء وظایف شورای نگهبان و نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جزء وظایف مجلس شورای اسلامی است، بیان کرد: در اجرای انتخابات بین قوای مقننه و مجریه همکاری‌هایی انجام می شود ولی در عرصه نظارت و سیاست‌گذاری انتخابات شوراها، نظر مجلس حاکم است، به همین دلیل هیئت نظارت مرکزی، استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تجمیع هیئت‌های اجرائی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری فرضیه‌ای فکری است که امکان دارد نظرات موافق و مخالفی نیز در این زمینه وجود داشته باشد ولی قطعا اجرائی شدن این موضوع به انتخابات سال آینده نمی‌رسد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: تشکیل یک هیئت اجرائی برای دو انتخابات سال آینده، به این معناست که عملا مجلس باید اختیارت خود را به دولت یا نهادی دیگر تفویض کند ولی من معتقدم که قوای سه گانه، شورای نگهبان و نیروهای انتظامی تنها باید وظایف خود را برای برگزاری بهتر انتخابات انجام دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000