هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اعزازی انتقاد کرد:

مسئولان از نتایج تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا گزارش دهند/ تعطیلی‌ها تا کی ادامه دارد؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه پرشمار شدن ایام تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا موجب کاهش شدید ساعات درسی و افت تحصیلی شده، گفت: مسئولان باید پاسخ دهند تا چه زمانی این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت؟
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 11:23
مسئولان از نتایج تعطیلی مدارس بر کاهش آلودگی هوا گزارش دهند/ تعطیلی‌ها تا کی ادامه دارد؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه پرشمار شدن ایام تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا موجب کاهش شدید ساعات درسی و افت تحصیلی شده، گفت: مسئولان باید پاسخ دهند تا چه زمانی این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت؟ http://cdn.icana.ir/d/019/201607103633766995.jpg مسئولان,از,نتایج,تعطیلی,مدارس,بر,کاهش,آلودگی,هوا,گزارش,دهند/,تعطیلی‌ها,تا,کی,ادامه,دارد؟ Icana

ضیاء الله اعزازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از تعطیلی مکرر مدارس در فصل زمستان به دلایلی مانند آلوده هوا، گفت: متاسفانه در شرایط نامناسب آلودگی هوا، اولین اقدام تعطیلی مدارس است در حالی که تاکنون با تعطیل کردن مدارس مشکل آلودگی هوا رفع نشده است و باید از مسئولان سوال کرد تا چه زمانی این تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت؟

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با تعطیل کردن مدارس علاوه بر دانش آموزان، والدین شاغل نیز دچار گرفتاری و سردرگمی می‌شوند، اظهارکرد: متاسفانه برای جبران عقب ماندگی درسی، کلاس‌هایی در روزهای پنجشنبه یا تعطیلات برگزار می‌شود که این امر زمان استراحت و رسیدگی به امور دیگر برای معلمان و دانش آموزان را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه پس از بازگشت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه، حتما موضوع تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا از دستگاه‌های مسئول و ملموس بودن یا نبودن نتایج آن پیگیری می‌شود، ادامه داد: مسئولان باید چاره دیگری در نظر بگیرند و اقدام موثری تدبیر کنند.

اعزازی با اشاره به اینکه نباید با این اقدام زمینه زیر سوال رفتن کیفیت آموزش دانش آموزان را رقم زد، تصریح کرد: هم اکنون در سال تحصیلی حدود 90 روز تعطیلی رسمی در سال وجود دارد که تعداد روزهای درسی را کاهش می‌دهد و اضافه شدن روزهای تعطیلی به دلیل آلودگی هوا که شمار آن رو به افزایش است، مزید بر علت شده که کاهش شدید ساعات درسی و افت تحصیلی را رقم می‌زند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه رفع آلودگی هوا نیازمند توجه به موضوعات دیگر مانند نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و غیره است، خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با همکاری دستگاه‌های مسئول چاره‌ای اندیشیده و این اختلال را رفع کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000