سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مسعودی اظهارکرد:

ضرورت برخورد قانونی با مراکز اقامتی غیرمجاز گردشگری

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد باید با مراکز اقامتی غیر مجاز برخورد قانونی شود و در این بین برای رونق صنعت گردشگری، اقدام به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به منظور ساخت هتل انجام شود.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 08:12
ضرورت برخورد قانونی با مراکز اقامتی غیرمجاز گردشگری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد باید با مراکز اقامتی غیر مجاز برخورد قانونی شود و در این بین برای رونق صنعت گردشگری، اقدام به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به منظور ساخت هتل انجام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107717715921.jpg ضرورت,برخورد,قانونی,با,مراکز,اقامتی,غیرمجاز,گردشگری Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه وجود خانه‌های غیرمجاز اجاره‌ای موجب بروز آسیب در صنعت هتلداری کشور است، گفت: باید بر اساس قانون با چنین مراکز اقامتی غیر مجاز برخورد شود و در این میان باید به ایجاد مراکز اقامتی استاندارد مطابق با نیاز صنعت گردشگری اقدام شود.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری نیازمند تامین زیرساخت‌های مناسب بوده و ساخت هتل و مراکز اقامتی استاندارد نیز از جمله موارد مورد نیاز در این عرصه است، اظهار کرد: البته نباید فراموش کرد که امروزه بوم گردی نیز مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی است از این رو ساخت و بهره برداری از هتل ها باید متناسب با توجه به این بخش بومی مراکز اقامتی باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تناسبی میان ظرفیت هتل‌های کشور و گردشگران وجود ندارد لذا در برخی از استان‌ها کمبود هتل وجود دارد، ادامه داد: باید برای ساخت هتل، تسهیلات ارزان قیمت ارائه شود و در این میان از توان بخش خصوصی نیز بهره مناسبی برده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید نسبت به ساماندهی مراکز اقامتی اقدام جدی انجام داده و با همکاری دستگاه‌های متولی اقدام به شناسنامه‌دار کردن این مراکز کند.

عضو کمیته تخصصی «ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری» کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی هتل‌های کشور ظرفیت خالی وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید تناسب قیمت در ارائه خدمات هتل‌ها نیز بوجود بیاید و در ساخت هتل‌ها به سطح درآمد گردشگران داخلی و خارجی نیز توجه شود، از این رو باید انواع هتل‌ها با درجه بندی 3 ، 4 و 5 ستاره ساخته شود؛ این موضوع زمینه عدم استقبال از خانه‌های غیرمجاز اجاره‌ای با قیمت کم را بوجود می آورد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000