سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باستانی:

مالیات باما و اسنپ باید کمتر از کسب و کار سنتی باشد/دولت در برنامه ششم، مکلف به ارائه لایحه ساماندهی IT شده است

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر اینکه مالیات کسب و کار اینترنتی همانند باما و اسنپ باید کمتر از کسب و کار سنتی باشد، گفت: دولت در برنامه ششم مکلف شده که در حوزه IT لایحه ای به مجلس ارسال کند.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 11:54
مالیات باما و اسنپ باید کمتر از کسب و کار سنتی باشد/دولت در برنامه ششم، مکلف به ارائه لایحه ساماندهی IT شده است سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر اینکه مالیات کسب و کار اینترنتی همانند باما و اسنپ باید کمتر از کسب و کار سنتی باشد، گفت: دولت در برنامه ششم مکلف شده که در حوزه IT لایحه ای به مجلس ارسال کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107927018345.jpg مالیات,باما,و,اسنپ,باید,کمتر,از,کسب,و,کار,سنتی,باشد/دولت,در,برنامه,ششم،,مکلف,به,ارائه,لایحه,ساماندهی,,IT,شده,است Icana

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه اندازی کسب و کارهای جدید و مدرن اینترنتی همانند "اسنپ"، "باما" و "تپسی"، گفت:قوانین کسب و کار اینترنتی باید با نوع قوانین ساری و جاری متفاوت باشد و با توجه به اینکه هزینه کسب و کار در فعالیت های اینترنتی کاهش می یابد، ارائه خدمات به مشتریان از طریق این فضا ارزان تر از شیوه کسب و کار سنتی است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، افزود: نرم افزارهای کسب و کار اینترنتی همانند باما، اسنپ، تپسی، دیجی کالا، پنجره واحد در بخش دولتی و خصوصی از بستر IT برای انجام فعالیت های خود استفاده می کنند.

قوانین حوزه IT و سایبر به ویژه در بخش کسب و کار  اینترنتی کافی نیست

باستانی با بیان اینکه میزان دریافت مالیات و عوارض از کسب و کار اینترنتی همانند باما، اسنپ وتپسی باید کمتر از کسب و کار سنتی باشد، ادامه داد:امنیت شبکه ها باید با جدیت پیگیری شود، تا نقل و انتقال وجوه در فضای اینترنتی با سازوکار مشخصی انجام شود و فعالیت کاربران تحت الشعاع قرار نگرفته و تهدید نشود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه تکلیف شده که امنیت مرزهای سایبری همانند سایر مرزهای آبی، جاده ای و هوایی تامین شود، یادآور شد:قوانین حوزه IT و سایبر به ویژه در بخش کسب و کار  در فضای اینترنتی کافی نیست، لذا باید تغییراتی در حوزه قوانین این بخش صورت گیرد، تا به درستی ساماندهی شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در برنامه ششم مکلف شده که در حوزه IT لایحه ای به مجلس ارسال کند، تصریح کرد:متولی بخش IT وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، که باید هر چه سریعتر لایحه این بخش را تقدیم مجلس کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط