سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ولایتی در دیدار با نخست‌وزیر سوریه؛

ایران قاطعانه مخالف حضور آمریکا در اجلاس آستانه است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نخست‌وزیر سوریه و هیئت همراهش صبح امروز (سه‌شنبه) با رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص روابط دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 12:17
ایران قاطعانه مخالف حضور آمریکا در اجلاس آستانه است نخست‌وزیر سوریه و هیئت همراهش صبح امروز (سه‌شنبه) با رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص روابط دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/88559.jpg ایران,قاطعانه,مخالف,حضور,آمریکا,در,اجلاس,آستانه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام سفر عماد خمیس، نخست وزیر سوریه به تهران را موفقیت‌آمیز خواند و گفت: شنیده‌ام هیئت همراه شما با طرف‌های ایرانی توافق‌های خوبی داشته‌اند و مهم این است که دو طرف پیگیر اجرایی شدن توافق‌ها باشند.

وی گفت: طبق صحبت‌هایی که با سفیر سوریه در تهران داشتم می دانم این توافق‌ها قرار بوده مدت‌ها پیش محقق شود.

وی ادامه داد: پیروزی نیروهای سوری و متحدان سوریه که ایران هم جز آنها است را تبریک می گویم. آتش بس گامی مثبت است به شرط آن که فرصتی برای تجهیز دشمنان نباشد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان این که مذاکرات آستانه حاصل پیروزی دولت و ملت سوریه و حامیانشان بوده، گفت: طوری نباشد تروریست‌ها و حامیانشان که شکست خورده‌اند حالا بخواهند عرصه را در صحنه سیاست به نفع خود تمام کنند.

ولایتی گفت: در راس آنها آمریکا است که تاکید به روی کار آوردن حکومتی مزدور در دمشق داشتند حال که شکست خورده‌اند اصرار دارند که در آستانه حضور یابند که جمهوری اسلامی ایران قاطعانه مخالف حضور آمریکاست. اگر اوضاع این‌طور پیش برود نگرانی از این است که عربستان و قطر هم بخواهند حضور یابند در حالی که در اعزام و تجهیز تروریست ها نقش داشتند.

وی تاکید کرد: امیدواریم اجلاس آستانه سوریه را به سمت صلح ببرد. صلحی که با عزت و قوت سوریه باشد چرا که الان دولت و ملت سوریه در موضع قدرت هستند.

به گزارش ایسنا، ولایتی با بیان اینکه امیدواریم با حفظ تمامیت ارضی سوریه و بدون دخالت بیگانگان صلح در سوریه برقرار شود، خاطرنشان کرد:هر اقدامی لازم باشد در جهت  تقویت روابط دو کشور و اجرای توافق ها انجام خواهیم داد و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: روابط ایران و سوریه نقش اساسی در حفظ خط مقاومت دارد و به همین دلیل وقتی رژیم صهیونیستی احساس ضعف می کند به هر نقطه از سوریه حمله هوایی کرده و مورد حمایت غربی ها قرار می گیرد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000