هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
معاون شرکت بازرگانی دولتی:

اعطای مجوز برای واردات شکر آغاز شد/ برای 5 ماه آینده در انبارها شکر داریم

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: از روز گذشته اعطای مجوز به کارخانجات تولید قند و شکر برای واردات 700 هزار تن شکر آغاز شده و اکنون در انبارها برای 5 ماه نیاز کشور شکر داریم.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 12:25
اعطای مجوز برای واردات شکر آغاز شد/ برای 5 ماه آینده در انبارها شکر داریم معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: از روز گذشته اعطای مجوز به کارخانجات تولید قند و شکر برای واردات 700 هزار تن شکر آغاز شده و اکنون در انبارها برای 5 ماه نیاز کشور شکر داریم. http://cdn.icana.ir/d/019/54669.jpg اعطای,مجوز,برای,واردات,شکر,آغاز,شد/,برای,5,ماه,آینده,در,انبارها,شکر,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن عباسی معروفان،‌ در مورد آخرین وضعیت تولید و واردات شکر برای تنظیم بازار شب  عید، گفت: برای تنظیم بازار سال 96، از دیروز مجوز واردات 700 هزار تن شکر به تدریج آغاز شده است.

وی تصریح کرد: طبق سیاست وزارت جهاد کشاورزی امسال مجوز واردات تنها به کارخانجات تولیدی که قبلاً‌ از چغندر قند و یا نیشکر استحصال کرده‌اند داده می‌شود تا کسری تولید داخل تأمین شود. 

معاون شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه سالانه در کشور 2 میلیون و 200 هزار تن شکر مصرف می‌شود، خاطر نشان کرد: ایران جزو کشورهای پرمصرف در حوزه شکر است که پیش‌بینی می‌کنیم از چغندر و نیشکر داخلی یک میلیون و 620 هزار تن شکر استحصال شود و مابقی آن یعنی حدود 600 هزار تن از طریق واردات تأمین خواهد شد که وزارت جهاد کشاورزی برای احتیاط مجوز واردات 700 هزار تن را صادر کرده است. 

به گفته عباسی معروفان، 600 هزار تن شکر استحصالی از نیشکر از برزیل وارد خواهد شد.

وی در مورد حجم شکر تولیدشده تا کنون گفت:‌ امسال پیش‌بینی کرده بودیم که 800 هزار تن شکر از محصول چغندر داخلی تولید شود که تا به امروز 814 تن استحصال شده و امسال از هر 100 کیلو چغندر 18 کیلو شکر  استحصال شده است. 

معاون شرکت بازرگانی دولتی در مورد وضعیت شکر استحصالی از نیشکر هم اینگونه توضیح داد: که تا کنون 500 هزار تن شکر از این روش استحصال شده و 500 هزار تن دیگر نیز استحصال خواهد شد. 

به گزارش فارس، وی تأکید کرد:‌امسال موجودی انبارهای شکر بسیار مطلوب است و به اندازه 5 ماه آینده نیاز کشور شکر داریم و به هیچ وجه تنش یا التهابی در بازار نخواهیم داشت.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000