هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پوربافرانی:

اقدام غیراصولی برخی بیمارستان ها در امحای زباله‌های بیمارستانی/ وزارت بهداشت نظارت کند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اقدام غیراصولی برخی بیمارستان‌ها در امحای زباله‌های این مراکز، گفت: این مهم نظارت بیش از پیش وزارت بهداشت را می‌طلبد تا با پیگیری مانع از بروز تخلفات در این زمینه شود.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:14
اقدام غیراصولی برخی بیمارستان ها در امحای زباله‌های بیمارستانی/ وزارت بهداشت نظارت کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اقدام غیراصولی برخی بیمارستان‌ها در امحای زباله‌های این مراکز، گفت: این مهم نظارت بیش از پیش وزارت بهداشت را می‌طلبد تا با پیگیری مانع از بروز تخلفات در این زمینه شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100116198336.jpg اقدام,غیراصولی,برخی,بیمارستان,ها,در,امحای,زباله‌های,بیمارستانی/,وزارت,بهداشت,نظارت,کند Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اخطار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها درباره ریختن زباله‌ها در رودخانه‌، افزود: بیمارستان‌ها از دستگاه‌های زباله سوز بر اساس استانداردهای موجود استفاده می‌کنند اما ممکن است در برخی موارد مراکز درمانی دفن زباله‌ها را به صورت غیر اصولی انجام دهند که این مهم نظارت بیش از گذشته وزارت بهداشت را می‌طلبد تا با پیگیری انجام شده مانع از تخلفات شوند.

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زباله های بیمارستانی خطرات خاص خود را دارند و باید از روش های مناسب امحا برای دفن آن استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگر بخواهیم به موضوع نحوه دفن زباله های بیمارستانی بپردازیم به طور قطع ارگان‌های مختلف درگیر خواهند شد و اگر این زباله‌ها وارد رودخانه شوند بدون شک محیط زیست نیز باید پاسخگو باشد اما مسئولیت نحوه امحای زباله ها توسط بیمارستان ها جزو مواردی است که باید حتما از سوی وزارت بهداشت پیگیری و دنبال شود.

پوربافرانی افزود: وزارت بهداشت باید نقش اساسی را ایفا کرده تا زباله های بیمارستانی به نحو صحیحی امحا شوند اما نقش نظارتی سازمان محیط زیست انکارناپذیر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به خطرات ناشی از دفن غیراصولی زباله های بیمارستانی اشاره کرد وگفت: قطعا زباله خانگی با زباله های بیمارستانی متفاوت بوده و خطرات آن بسیار مشخص است؛ زباله های بیمارستانی ممکن است موحب مشکلات زیست محیطی شود که خسارت آن جبران ناپذیر باشد از سویی دیگر ممکن است باعث انتقال عفونت های بیمارستانی نیز شود که همین موارد می طلبد نظارت جدی بر نحوه امحای آن صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این رییس گروه بهداشت محیط بیمارستان‌ها و نظارت بر کنترل پسماندهای بیمارستانی وزارت بهداشت با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح بهداشت محیط بیمارستان‌ها به انتقال و انتشار عفونت‌های بیمارستانی منجر خواهد شد، گفت:‌ وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها نسبت به ریختن زباله‌های خود به رودخانه‌ها اخطار می‌دهد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز به عنوان ناظر عالی در این زمینه با بیمارستان‌های متخلف برخورد می‌کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر