سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محبی نیا:

مبارزه با قاچاق با وضع قوانین احساسی ممکن نیست/به تاسیس سازمان جدیدی برای مبارزه با قاچاق نیاز نداریم

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با وضع قوانین به هم پیوسته احساسی نمی توان از قاچاق کالا در کشور جلوگیری کرد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:06
مبارزه با قاچاق با وضع قوانین احساسی ممکن نیست/به تاسیس سازمان جدیدی برای مبارزه با قاچاق نیاز نداریم عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با وضع قوانین به هم پیوسته احساسی نمی توان از قاچاق کالا در کشور جلوگیری کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611106657029143.jpg مبارزه,با,قاچاق,با,وضع,قوانین,احساسی,ممکن,نیست/به,تاسیس,سازمان,جدیدی,برای,مبارزه,با,قاچاق,نیاز,نداریم Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت یکپارچگی مبارزه با قاچاق کالا گفت: به نظر می رسد، اگر دولت به طور جدی بخواهد می تواند مسئله قاچاق کالا را سر و سامان دهد و این کار سختی نیست.

 نماینده مردم میاندوآب،شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از قاچاق کالا ریشه اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارد، افزود:  بخش اعظم کالای قاچاق که از طریق حمل و نقل به شکل انبوه وارد کشور می شود، مشخص است.

وی با تاکید بر اینکه به تاسیس سازمان جدیدی برای مبارزه با قاچاق نیاز نداریم، خاطرنشان کرد: لازم است که دولت ستاد فعلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تقویت کند و سایر قوا نیز در این زمینه با عزمی جدی از مبارزه همه جانبه و عملی با قاچاق حمایت کنند.

محبی نیا تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از گفته های ما حالت شعاری پیدا کرده و به همین دلیل به هدف نمی رسیم که یکی از مواردی که درباره آن بسیار شعار می دهیم، مبارزه با قاچاق است در حالی که که با تصویب قوانین مسلسل و به هم پیوسته احساسی نمی توانیم جلوی قاچاق را بگیریم.

راه دیگر مبارزه با قاچاق، افزایش کیفیت کالاهای داخلی است

وی افزود: بخش دیگر مبارزه با قاچاق افزایش کیفیت کالاهای داخلی است، به طوری که باید تولید داخلی به قدری جاذبه داشته باشد، که مردم به سمت کالای قاچاق گرایش پیدا کنند، چراکه در حال حاضر دیگر فضای کشور فضایی نیست که بخواهیم با تحکم قواره اقتصاد ملی را حفظ کنیم.

محبی نیا با بیان اینکه نحوه مبارزه با ریشه های قاچاق از ملزوماتی است که باید به سوی آن حرکت کرد، تاکید کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا تنها یک ستاد است و این مبارزه عزم همه دستگاه ها و مجموعه نظام را می طلبد تا راه بر ورود هر کالای غیر قانونی بسته شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق صادقانه برخورد نمی کنیم، افزود: در بسیاری از زمینه ها تصمیم گرفته و موفق شده ایم اما در این حوزه موفق نیستیم چون صداقت در کار نبوده، البته  تجهیز گمرکات به فناوری روز دنیا و دستگاه های اسکن تاثیر دارد، اما این صورت و شکل کار است و قاچاق با این وصف، ریشه کن نشده و تنها راه آن عزم همه دستگاه ها است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط