سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین زاده:

انتقاد از برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور/ دولت سریع تر لایحه مقابله با حیوان آزاری را ارائه کند

سرویس اجتماعی
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور، هرگونه حیوان آزاری در کشور را محکوم کرد و خواستار ارائه سریع تر لایحه مقابله با حیوان آزاری به مجلس شد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:46
انتقاد از برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور/ دولت سریع تر لایحه مقابله با حیوان آزاری را ارائه کند نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور، هرگونه حیوان آزاری در کشور را محکوم کرد و خواستار ارائه سریع تر لایحه مقابله با حیوان آزاری به مجلس شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607104477410620.jpg انتقاد,از,برگزاری,مسابقات,خونین,حیوانات,در,برخی,مناطق,کشور/,دولت,سریع,تر,لایحه,مقابله,با,حیوان,آزاری,را,ارائه,کند Icana

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور هرگونه حیوان آزاری در کشور را محکوم کرد ویادآور شد: حیوان آزاری جریحه‌دار شدن افکار عمومی را به دنبال دارد، باید ابعاد روانشناسانه چنین موضوعی در کشور بررسی وشناسایی شود، متاسفانه تاکنون برای حل ریشه ای چنین معضلاتی در کشور اقدامی صورت نگرفته و همچنان شاهد بروز معضلاتی از این دست در کشور هستیم.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حیوان آزاران  و برگزارکنندگان مسابقات حیوانات نباید به صورت سطحی برخورد کرد بلکه باید معضل حیوان آزاری  به صورت ریشه‌ای در کشور رفع شود، تصریح کرد: متاسفانه برگزاری جنگ های خونین میان حیوانات در برخی مناطق کشور هنوز وجود دارد و به گونه ای ریشه در فرهنگ محلی دارد این در حالی است که هیچ گونه آسیب‌شناسی در این باره انجام نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید به موضوع مسابقات خونین حیوانات ورود کرده، زمینه حیوان آزاری‌ها را بررسی و نسبت به ارائه راهکارهای پیشگیرانه اقدام کند، ادامه داد: هر چند مجازات و تنبیه عاملان حیوان آزاری می‌تواند در کاهش حیوان آزاری موثر باشد اما طبق بررسی ها این موضوع در برخی موارد نتایج عکس داده بنابراین بهتر است با مطالعات دقیق روانشناسی، راهکارهای پیشگیرانه اتخاذ شود.

حسین زاده با بیان اینکه برای برخورد منطقی و عقلانی با هر آسیبی باید ریشه و منشا بروز آن آسیب شناسایی شود، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید فعالانه به موضوع حیوان آزاری ورود کند و قبل از اقدامات حقوقی نسبت به بررسی دیگر راهکارهای پیشگیرانه اقدام کند.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس دهم، با یادآوری شکارچیانی که از شکار کناره گیری کرده و اسلحه خود را کنار گذاشتند، گفت: برخی از این افراد به عنوان همیاران محیط زیست با محیط بانان در راستای حفاظت از گونه های نادر جانوری همکاری می کنند؛ بنابراین می توان گفت تشدید مجازات ها کارایی لازم را در کاهش شکار نداشته بلکه فرهنگ سازی اثرگذارتر بوده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم، فرهنگ سازی را در کاهش حیوان آزاری ها موثر دانست و افزود: البته در کنار فرهنگ‌سازی و ریشه یابی معضل حیوان آزاری در کشور باید به برخوردهای قانونی و قضایی با عاملان حیوان آزاری و برگزارکننده مسابقات خونین حیوانات نیز توجه کرد که در این باره لازم است با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت کشور و نیروی انتظامی از بروز چنین معضلاتی در کشور جلوگیری شود.

حسین زاده با یادآوری اینکه برگزاری مسابقات خونین حیوانات در برخی مناطق کشور باید به عنوان ناهنجاری های اجتماعی شناخته شود، تصریح کرد: باید با برگزارکننده های چنین مسابقاتی با جدیت برخورد کرد.

 

انتقاد از تعلل دولت در ارائه لوایح مقابله با حیوان آزاری و حمایت از محیط بانان به مجلس

این نماینده مردم در مجلس دهم از تعلل دولت در ارائه لوایح مقابله با حیوان آزاری و حمایت از محیط بانان به مجلس انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این لوایح هنوز از سوی دولت تعیین تکلیف نشده این در حالی است که در حوزه محیط زیست با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

وی با انتقاد از اینکه اگر دولت به فکر محیط‌بانان و دفاع از حقوق حیوانات است باید هر چه سریع تر نسبت به ارائه لوایح مقابله با حیوان آزاری و همچنین حمایت از محیط بانان به مجلس اقدام کند، افزود: در برخی حوزه‌ها با انباشت قوانین و در برخی دیگر مانند حوزه محیط زیست در رابطه با حیات وحش، محیط بانان، حیوان آزاری با ضعف شدید قانون روبرو هستیم، انتظار می رود دولت هر چه سریع تر لوایح مذکور را بررسی و به مجلس ارائه کند تا بتوان نسبت به بهبود وضعیت محیط بانان و حیوانات ولگرد و بی سرپرست اقدام کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم، در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه در زمینه حیوان آزاری خلاء قانونی نداریم، گفت: اگر در این رابطه خلاء قانونی نداشتیم سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به تدوین لایحه مقابله به حیوان آزاری اقدام نمی کرد؛ البته در رابطه با حمایت از حیات وحش به ویژه گونه های نادر جانوری نیز با خلاء قانونی روبرو هستیم.

 

خلاء های قانونی در رابطه با حفاظت وحمایت از حیات وحش رفع شود

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار در مجلس دهم با بیان اینکه حیات وحش جزو اکوسیستم و سرمایه و ثروت ملی کشور محسوب می‌شود که باید در حفاظت از آنها تلاش جدی صورت گیرد، افزود: به طور قطع باید خلاء های قانونی در رابطه با حفاظت وحمایت از حیات وحش رفع شود و دولت نسبت به این موضوع نگاهی جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جنگ حیوانات از سال‌های دور با اسم‌های مختلف بسته به نوع حیوان در کشور برگزار می‌شده است. به گونه ای که عنوان «جونگاجنگ» و «ورزاجنگ» برای نبرد گاوها به کار می‌رود و جنگ خروس‌ها هم اسم‌های مختلفی دارد.

نحوه این مسابقات به این شکل است که یک حیوان را با قابلیت‌هایی ویژه از یک نژاد خاص مثل سگ سرابی یا ورزا یا جونگا (که در گیلان و مازندران این اسم را به کار می‌برند)، انتخاب می‌کنند، از تولگی به پرورش آن با رژیم غذایی خاص و تمرین‌های بسیار سخت و اغلب زجرآور اقدام می‌کنند که حیوان آماده شود و وقتی به سن مناسب می‌رسد جثه‌ای پیدا کند و فارغ از طول عمرش بتواند بجنگد.

سپس حیوان‌ها را مثل گلادیاتورها وارد یک میدان می‌کنند و وادارشان می‌کنند که با هم بجنگند به جز برنده‌ها که آن‌ها هم آسیب می‌بینند باقی زنده بیرون نمی‌آیند؛ برنده ممکن است با آسیب بیرون بیاید اما سرنوشت بقیه مرگ حتمی است. محال است ورزایی از جنگ خارج شود و به دلیل شدت جراحات، همان زمان سلاخی نشده و گوشتش فروخته نشود. در مورد سگ هم در ۹۰ درصد مواقع بازنده با مرگ مواجه است. آسیب‌ها و شکستگی‌ها آن‌قدر شدید است که اگر حیوان همانجا نمیرد هم بعداً جان سالم به در نخواهد برد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر