هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یارمحمدی مطرح کرد:

پالایش بودجه کشور در راستای افزایش سهم اعتبارات عمرانی/استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذار داخلی لازم است

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت پالایش بودجه کشور در راستای افزایش سهم اعتبارات عمرانی، گفت: در صورتی که پروژه های عمرانی با سرمایه های داخلی و خارجی تکمیل شوند بسیاری از افراد در مشاغل مختلف مشغول خواهند شد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 14:03
پالایش بودجه کشور در راستای افزایش سهم اعتبارات عمرانی/استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذار داخلی لازم است نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت پالایش بودجه کشور در راستای افزایش سهم اعتبارات عمرانی، گفت: در صورتی که پروژه های عمرانی با سرمایه های داخلی و خارجی تکمیل شوند بسیاری از افراد در مشاغل مختلف مشغول خواهند شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101999316279.jpg پالایش,بودجه,کشور,در,راستای,افزایش,سهم,اعتبارات,عمرانی/استفاده,از,توان,بخش,خصوصی,و,سرمایه,گذار,داخلی,لازم,است Icana

علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت پالایش بودجه کشور در راستای افزایش سهم اعتبارات عمرانی، گفت: در حال حاضر رقم بودجه عمرانی به قدری نیست که به تکمیل پروژه های نیمه کاره منجر شود.

بیش از 90 درصد بودجه کشور صرف امور جاری می شود

نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، با بیان اینکه بیش از 90 درصد بودجه کشور صرف امور جاری می شود، تصریح کرد: با توجه به کمبود بودجه و نبود منابع مالی کافی باید در هزینه کرد اعتبارات صرفه جویی صورت گرفته و بیشتر اعتبارات با کوچک سازی دولت صرف امور عمرانی شود.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه های خارجی و همچنین تسهیل حضور بخش خصوصی در پروژه های عمرانی ثمرات خوبی به همراه دارد، افزود: بسیاری از کشورهای پیشرفته با استفاده از بخش خصوصی توانسته اند توفیقات بسیاری را به دست بیاورند.

ایجاد اشتغال با تکمیل پروژه های عمرانی

یارمحمدی با بیان اینکه با به حرکت افتادن چرخ پروژه های عمرانی شاخص بیکاری کاهش خواهد یافت، گفت: در صورتی که پروژه های عمرانی در مسیر ساخت و ساز و همچنین تکمیل قرار بگیرند بسیاری از افراد در شغل های مختلف مشغول خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید با کوچک سازی از فشارهای مضاعف رها شود، افزود: در صورتی که بخش خصوصی فعال باشد، به طور حتم رشد اقتصادی بهتری را تجربه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بدبینی نسبت به حضور سرمایه گذار داخلی و خارجی باید اصلاح شود، گفت: اگر ساخت و یا تکمیل پروژه ای با سرمایه خارجی صورت بگیرد، به معنی واگذاری آن پروژه نیست، از این رو دولت باید با انگیزه بیشتری واگذاری ها را در دستور کار خود قرار دهد.

یارمحمدی ادامه داد: در خصوص واگذاری ها نیز ابتدا بخش خصوصی و سرمایه گذار داخلی در اولویت بوده و پس از آن سرمایه گذار خارجی از این رو باز هم در ابتدا توجه دولت به داخل کشور است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس با برگزاری جلسات تخصصی و دعوت از مسئولان مختلف دستگاه اجرایی کشور واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی را پیگیری خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000