هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

هیچ تغییر قانونی در روند حمایت از ایرانیان خارج از کشور صورت نپذیرفته است/ همواره اصالت با تابعیت ایرانی افراد است

سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور گفت: هیچ تغییر قانونی در روند حمایت از ایرانیان خارج از کشور صورت نپذیرفته و همواره اصالت با تابعیت ایرانی افراد هست.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:37
هیچ تغییر قانونی در روند حمایت از ایرانیان خارج از کشور صورت نپذیرفته است/ همواره اصالت با تابعیت ایرانی افراد است رئیس فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور گفت: هیچ تغییر قانونی در روند حمایت از ایرانیان خارج از کشور صورت نپذیرفته و همواره اصالت با تابعیت ایرانی افراد هست. http://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg هیچ,تغییر,قانونی,در,روند,حمایت,از,ایرانیان,خارج,از,کشور,صورت,نپذیرفته,است/,همواره,اصالت,با,تابعیت,ایرانی,افراد,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: هیچ تغییری در روند حمایتی از هموطنان خارج از کشور صورت نپذیرفته است و طرح یا لایحه جدیدی در خصوص قانون تابعیت جمهوری اسلامی ایران در دستور کار مجلس و دولت قرار ندارد.

رئیس فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور در خصوص مشمولان ماده 989 قانون مدنی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی که در بهمن ماه 93 از طرف رئیس جمهور محترم جهت اجرا به کلیه دستگاه های جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده تسهیلات ویژه‌ای برای تردد هموطنان خارج از کشور به ایران صورت پذیرفته است.

نماینده مردم محلات ادامه داد: طبق قوانین موجود ،اتباع کشورمان صرفا ایرانی شناخته می شوند و ملاک و مبنای قانونی توجه و احترام به تابعیت ایرانی و گذرنامه جمهوری اسلامی ایران می باشد و مامورین از اعمال رویه های فاقد مبنای قانونی و اعمال سلیقه های شخصی به هنگام ورود اتباع ایرانی کاملاً منع شده‌اند.

سلیمی ضمن تاکید بر اینکه دارا بودن تابعیت غیر ایرانی در قانون ، عمل مجرمانه تلقی نشده افزود درست است که در ماده 989 قانون مدنی به موضوع اموال غیر منقول اشاره گردیده ولکن محدودیت های تملیکی پیش بینی شده هرگز در طول هشتاد سال اخیر اجرایی نگردیده است.

وی در پایان گفت نگاه مجلس و دولت به ایرانیان خارج از کشور به گونه ای است که حتی در بند 4 ماده 120 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران که در هفته ی جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است ، حمایت همه جانبه از حقوق ایرانیان خارج از کشور و جلب مشارکت آنها در توسعه و پیشرفت کشور مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000