هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز:

تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به صنعت فرش تبریز/گردشگران خارجی با هنر ایرانی آشنا می‌شوند

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز افتتاح بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه دائمی نفیس‌ترین فرش و تابلو فرش‌های تبریز در پایتخت را توجه به ظرفیت‌های داخلی و موجب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: این مجموعه زمینه اطلاع رسانی برای گردشگران در خصوص ذوق و هنر ایرانی بوجود می‌آورد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:58
تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به صنعت فرش تبریز/گردشگران خارجی با هنر ایرانی آشنا می‌شوند رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز افتتاح بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه دائمی نفیس‌ترین فرش و تابلو فرش‌های تبریز در پایتخت را توجه به ظرفیت‌های داخلی و موجب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: این مجموعه زمینه اطلاع رسانی برای گردشگران در خصوص ذوق و هنر ایرانی بوجود می‌آورد. http://cdn.icana.ir/d/019/57529.jpg تحقق,اقتصاد,مقاومتی,با,توجه,به,صنعت,فرش,تبریز/گردشگران,خارجی,با,هنر,ایرانی,آشنا,می‌شوند Icana

اسماعیل چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به بند 2 ماده 113 برنامه ششم توسعه و  توجه ویژه به احیای هنرهای سنتی در حال زوال در حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی، اظهار داشت: متاسفانه باید اذعان کرد یکی از هنرهای ایرانی که امروزه دچار آسیب شده، حوزه فرش است لذا فعالان این عرصه در تبریز تلاش کردند تا در راستای تحقق این قانون، ظرفیت صنعت فرش تبریز را به درستی معرفی کنند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه با افتتاح بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه دائمی نفیس‌ترین فرش و تابلو فرش‌های تبریز در پایتخت زمینه اطلاع رسانی برای گردشگران در خصوص ذوق و هنر ایرانی بوجود می‌آید، اظهار کرد: این مجموعه با همت فعالان این عرصه و با رقمی معادل 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری دایر شده است.

وی افزود: تهران میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است لذا چنین نمایشگاهی با بهره گیری از نفیس‌ترین فرش‌های ایرانی فرصت خوبی را برای آشنایی گردشگران با صنعت فرش ایران را فراهم می‌کند.

چمنی ضمن یادآوری اینکه توجه به ظرفیت‌های داخلی موجب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه این نمایشگاه زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم 500 نفر از فعالان و هنرمندان این عرصه را فراهم کرده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبریز با اشاره به اینکه تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف از سوی سازمان جهانی صنایع‌دستی انتخاب شده و این مهم نشان دهنده اهمیت به این صنعت بومی است، خاطرنشان کرد: امیدوارم با افتتاح بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه دائمی نفیس‌ترین فرش و تابلو فرش‌های تبریز در تهران قدمی در راستای تقدیر از هنرمندان این صنعت برداشته شده باشد.

گفتنی است، این نمایشگاه در تهران خ-پاسداران نبش گلستان دهم با حضور علاقه مندان و کارشناسان عصر چهارشنبه (29 دیماه) افتتاح خواهد شد و علاقه مندان به هنر ایرانی می‌توانند همه روزه از ساعت 10 الی 21 از به این نمایشگاه و فروشگاه مراجعه کنند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000