سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کولیوند مطرح کرد:

اصلاح قانون انتخابات شوراها با هدف ورود افراد با تجربه به پارلمان های محلی/مدیریت واحد شهری موجب تحول در شوراها می‌شود

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر اینکه شوراهای شهر غیر از مسائل‌سیاسی در تمام مسائل خدماتی شهر می‌توانند دخالت کنند، گفت: لازمه تحول در شوراها تحقق مدیریت واحد شهری است.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 11:42
اصلاح قانون انتخابات شوراها با هدف ورود افراد با تجربه به پارلمان های محلی/مدیریت واحد شهری موجب تحول در شوراها می‌شود رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر اینکه شوراهای شهر غیر از مسائل‌سیاسی در تمام مسائل خدماتی شهر می‌توانند دخالت کنند، گفت: لازمه تحول در شوراها تحقق مدیریت واحد شهری است. http://cdn.icana.ir/d/019/46833.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,شوراها,با,هدف,ورود,افراد,با,تجربه,به,پارلمان,های,محلی/مدیریت,واحد,شهری,موجب,تحول,در,شوراها,می‌شود Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح عملکرد چهار دوره فعالیت شوراهای شهر و روستا، گفت: متاسفانه در طول چهار دوره گذشته نظارت شوراهای شهر معطوف به شهرداری‌ها بوده اند در حالیکه در قانون اساسی تاکید شده شوراهای اسلامی شهر و روستا غیر از مسائل سیاسی در تمام مسائل خدماتی شهر می‌توانند دخالت داشته باشند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر در مسائل اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و درمان شهر می‌توانند نظارت و اظهار نظر کنند اما امروزه شوراهای شهر وابسته به شهرداری‌ها است که باید در دوره پنجم شوراها این نقاط ضعف مرتفع شود.

وی با بیان اینکه دولت باید سریع تر لایحه مدیریت خدمات واحد شهری را به مجلس ارایه کند، افزود: قانونی شدن مدیریت واحد شهری می‌تواند شورای پنجم را متحول سازد، در واقع مدیریت شهری هم‌اکنون تنها با ساخت‌وسازهای مجاز و غیرمجاز و سازمان‌های فنی و غیر فنی، میادین، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پسماند سر و کار دارد در صورتی که با تحقق مدیریت واحد به همه امور شهر می‌تواند نظارت کند.

کولیوند نبود قانون مدیریت واحد شهری را دلیل انحلال شوراهای مختلف در سال‌های گذشته دانست و گفت: قانون باید شوراها را تخصصی کند البته با اصلاح قانون انتخابات شوراها نیز به دنبال ورود افراد با تجربه به شوراها هستیم با این شرط که در امور اجرایی دخالت نکرده  و تنها به نظارت بپردازند، در واقع نظارتی از جنس تخصصی و قانونمند مورد نظر است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نهادینه سازی این قوانین برای اصلاح ساختار شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم است بنابراین امیدواریم با اصلاح قانون انتخابات شوراها و تعیین تکلیف مدیریت واحد شهری شاهد شوراهایی با ساختار نظام‌مند و مقتدر و موثر باشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر