هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مسعودی:

برگزاری مراسم اعدام حتی در یک ورزشگاه متروکه نیز قابل دفاع نیست

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برگزاری مراسم اعدام حتی در یک ورزشگاه متروکه نیز قابل‌دفاع نیست، گفت: مسئولان ورزشی، مسئولان فیفا را جهت بازدید از این وزشگاه متروکه به شهر نیریز آورده بودند تا به باور متروکه بودن این مکان برسند.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 16:12
برگزاری مراسم اعدام حتی در یک ورزشگاه متروکه نیز قابل دفاع نیست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برگزاری مراسم اعدام حتی در یک ورزشگاه متروکه نیز قابل‌دفاع نیست، گفت: مسئولان ورزشی، مسئولان فیفا را جهت بازدید از این وزشگاه متروکه به شهر نیریز آورده بودند تا به باور متروکه بودن این مکان برسند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107717715921.jpg برگزاری,مراسم,اعدام,حتی,در,یک,ورزشگاه,متروکه,نیز,قابل,دفاع,,نیست Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پی درخواست تحریم فوتبال ایران به دلیل برگزاری مراسم اعدام در ورزشگاه، گفت: اگرچه حکم اعدام در یک ورزشگاه متروکه شهر نیریز -که حدود 10 سال است هیچ بازی فوتبالی در آن انجام نگرفته- اجرا شده اما از آنجا که این مکان به عنوان یک ورزشگاه ثبت و شناخته شده و ممکن است دوباره بازسازی شود، مدیران باید درایت بیشتری به خرج داده و مراسم اعدام را در این مکان اجرا نمی‌کردند.

نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری مراسم اعدام در زمین ورزشی به غیر از پیامدهای منفی برای ایران در جوامع جهانی، بر روح و روان مردم منطقه و نوجوانان و جوانانی که قرار است اوقات فراغت، لحظات شاد و خاطره‌انگیز خود را در روزها و سال‌های جوانی آنجا بگذرانند تاثیر منفی و گاه غیرقابل جبرانی می‌گذارد لذا مسئولان باید با نظرخواهی از کارشناسان و انجام کار آسیب‌شناسی چنین اقدامات حساسی را  پیگیری کنند.

وی با تاکید براینکه اقدام مسئولان شهر نیریز برای برگزاری مراسم اعدام در ورزشگاه حتی در صورت متروکه بودن قابل‌دفاع نیست، توصیه کرد: مسئولان ورزشی قبل از بازسازی زمین، مسئولان فیفا را جهت بازدید از این وزشگاه متروکه به شهر نیریز آورده تا به باور  متروکه بودن این مکان برسند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از پیگیری‌های خود برای احتمال بازسازی و تجهیز این زمین به چمن مصنوعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یک سازمان خصوصی حقوق بشری در فرانسه طی نامه‌ای از فیفا درخواست کرد تا فوتبال ایران را به دلیل برگزاری مراسم اعدام در ورزشگاه‌ها، تحریم کند، همچنین فیفا اخیرا با افزودن بندی به اساسنامه خود درصدد برخورد با کشورهایی است که در استادیوم‌های ورزشی اعدام برگزار می‌کنند که ایران نیز یکی از این کشورها محسوب می‌شود. بر اساس این گزارش، سال 92 در نیریز استان فارس یک اعدام در ورزشگاه فوتبال به فیفا گزارش شده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000