سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حیدری:

همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد؛ استثنا هم ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون، تولیت نظام سلامت با وزارت بهداشت است و بر این اساس، همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد که در این رابطه، استثنایی هم وجود ندارد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 15:24
همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد؛ استثنا هم ندارد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون، تولیت نظام سلامت با وزارت بهداشت است و بر این اساس، همه بخش های سلامت باید تحت نظارت وزارت بهداشت باشد که در این رابطه، استثنایی هم وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201610109308953585.jpg همه,بخش,های,سلامت,باید,تحت,نظارت,وزارت,بهداشت,باشد؛,استثنا,هم,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر غلامرضا حیدری ضمن مفید و موثر دانستن مصوبه اخیر مجلس درخصوص انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت افزود: قانون هم بر مدیریت متمرکز و یکپارچه در حوزه سلامت تاکید دارد، زیرا نمی شود هر بخش از نظام سلامت از سوی یک سازمان و نهاد مختلف، اداره شود.

وی عنوان کرد: طبق ضوابط، باید همه زیرمجموعه های نظام سلامت، از سیاست های کلی یک متولی واحد و پاسخگو، تبعیت داشته باشند. تنها در صورت چنین مدیریت واحدی است که می توان به بهبود شرایط بهداشتی و درمانی مردم، امیدوار بود.

به گزارش سلامت آنلاین، حیدری با بیان اینکه مدیریت های غیرمتمرکز در هیچ کشوری جواب موفق نگرفته است، خاطرنشان کرد: همه ابزارهای شکل گیری نظام سلامت باید تحت نظارت تولیت نظام سلامت باشد تا بتواند مسائل بهداشت و درمان مردم را مدیریت کند. وقتی متولی واحد در حوزه سلامت وجود داشته باشد و آن متولی هم از اختیارات کافی برای نظارت در حوزه سلامت برخوردار باشد، در آن صورت کار مجلس هم راحت تر خواهد بود، زیرا فقط انتظار پاسخگویی از یک متولی واحد را خواهد داشت و در این شرایط، نظارت بهتری هم اعمال خواهد شد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000