سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی مطرح کرد:

ضعف قوانین در حوزه شبکه‌های اجتماعی، دلیل اظهارنظرهای متفاوت درباره کانال‌های تلگرامی

سرویس فرهنگی
عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اظهارنظرهای متفاوت وزرای ارتباطات و فرهنگ درباره کانال‌های تلگرامی را به دلیل ضعف قوانین و عدم تدوین مقررات روشن و قابل‌عمل در حوزه شبکه‌های مجازی دانست.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 09:24
ضعف قوانین در حوزه شبکه‌های اجتماعی، دلیل اظهارنظرهای متفاوت درباره کانال‌های تلگرامی عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اظهارنظرهای متفاوت وزرای ارتباطات و فرهنگ درباره کانال‌های تلگرامی را به دلیل ضعف قوانین و عدم تدوین مقررات روشن و قابل‌عمل در حوزه شبکه‌های مجازی دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104521787247.jpg ضعف,قوانین,در,حوزه,شبکه‌های,اجتماعی،,دلیل,اظهارنظرهای,متفاوت,درباره,کانال‌های,تلگرامی Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صحبت‌های متناقض وزرای ارتباطات و فرهنگ درخصوص "ضرورت دریافت مجوز" یا "فقط  ثبت هویتِ" مدیران کانال‌های بیش از 5 هزار عضو در شبکه مجازی تلگرام، گفت: این اظهارنظرهای متفاوت به دلیل ضعف قوانین و عدم تدوین مقررات روشن و قابل‌ عمل در حوزه شبکه‌های ارتباطی چندان تعجب برانگیز نیست.    

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید و نبایدهایی که دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و فناوری ارتباطات درخصوص فضای مجازی در نظر می‌گیرند باید مورد کارشناسی قرار گرفته و دولت در این زمینه لایحه به مجلس ارائه دهد، درواقع دولت باید قوانین مشخصی را برای این مهم مدون کند.

وی با بیان اینکه قاعده مشخص و حرفه‌ای مبنی بر اینکه کانالهای تلگرامی باید از چه ضوابط و مقرراتی همچون دریافت مجوز و... تبعیت کنند، وجود ندارد، افزود: تعداد قوانین محدود موجود را نیز مدیران با توجه به مشکلات پیش آمده به صورت مقطعی ایجاد کرده‌اند.

این نماینده درخصوص اینکه حدود 170 هزار کانال تلگرامی فارسی زبان در کشور فعال هستند و در عین حال به دلیل وجود سرورهای تلگرامی خارج از ایران، آمار درستی از تخلفات این کانال‌ها در دست نیست، گفت: با تاسیس شبکه ملی اطلاعات می‌توان مانع از نشر مطالب خلاف اخلاق شد و حتی به تولید محتواهای مدنظر سرعت داد.

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با اعتقاد به اینکه کانال‌هایی که مخاطبان بالایی دارند باید مجوز داشته تا بر عملکرد آن‌ها بیشتر نظارت شود، گفت: با توجه به مخاطب بالا، مطالب این کانال‌ها باید از فیلتر مسئولان مربوطه عبور کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000