سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

قطار ارتباط پسابرجامی به آرامی در حال حرکت است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در پس همه حاشیه‌سازی‌ها قطار ارتباط پسابرجامی به آرامی در حال حرکت است و باید به بدعهدان انتقاد کنیم نه به مذاکره‌کنندگان.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 10:03
قطار ارتباط پسابرجامی به آرامی در حال حرکت است نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در پس همه حاشیه‌سازی‌ها قطار ارتباط پسابرجامی به آرامی در حال حرکت است و باید به بدعهدان انتقاد کنیم نه به مذاکره‌کنندگان. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109748094654.jpg قطار,ارتباط,پسابرجامی,به,آرامی,در,حال,حرکت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حیدرعلی عابدی درباره فضای پسابرجام، اظهار کرد: در بحث پسابرجام ما امیدواریم که ارتباط ایران از نظر اقتصادی با دنیا قوی‌تر شود. ظاهراً شعبه خارجی بانک سپه با بانک جهانی پول ارتباط برقرار کرده است که این نشان می‌دهد اقدامات خوبی را در پسابرجام انجام داده‌ایم. اما متأسفانه مشکلی که در موضع‌گیری‌های جناحی وجود دارد این است که هر وقت مسئولان ما در رابطه با پسابرجام سعی می‌کنند از نظر دیپلماسی مطلبی را مطرح کنند که طرف مقابل اقدامات ملموس‌تری را انجام دهد بعضی از افراد در داخل آن را اعترافات تکان دهنده مسئولان عنوان می‌کنند. 

وی در همین خصوص افزود: جهانگیری، معاون اول رییس جمهور به درستی گفته بود که این افراد به‌جای اینکه به بد عهدها حمله کنند به مذاکره کنندگان تیم هسته‌ای حمله می‌کنند. مذاکره‌کنندگان که مشکلی نداشته‌اند و فقط وظایف خود را انجام داده‌اند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در پس همه این حاشیه‌سازی‌ها قطار ارتباط پسابرجامی به آرامی در حال حرکت است و در آینده نزدیک اقدامات ثمربخشی را شاهد خواهیم بود. یکی از مباحثی که داشتیم نفت بود که خوشبختانه فروش نفت کم‌کم دارد به حالت قبل از تحریم‌ها بر می‌گردد. و در اینجا دولت باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد که پول نفت را در چرخه اقتصادی به‌منظور تقویت صنایع داخلی صرف کند تا این صنایع نیمه تعطیل به گردش در بیایند.

عابدی ادامه داد: کارخانه‌هایی که لوازم خانگی تولید می‌کنند در زمان پسا برجام که قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند، 2 یا 3 هزار نفر نیروی بیشتر جذب می‌کند و اگر 50 کارخانه را در نظر بگیریم در مدت کوتاهی حدود 50 هزار نفر استخدام می‌شوند.

وی گفت: یکی از کارهای خوبی که می‌توانیم انجام دهیم که در راستای اقتصاد مقاومتی هم باشد صنایع دستی است. اگر صنایع دستی را تقویت و صادراتش را فعال کنیم شغل‌های زیادی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان این‌که «با تمام حاشیه‌سازی‌ها اقدامات پسابرجامی خوبی صورت گرفته است» افزود: مسئولان در راس هرم باید بیشتر از این تلاش کنند تا سرعت اقدامات بیشتر و حرکت‌های تسهیل کننده اقتصاد تسریع شود. اما برخی هم حاشیه‌سازی نکنند و بگویند اعتراف‌های تکان دهنده. به هر حال هر معاهده بین‌المللی چانه‌زنی می‌خواهد، اگر چانه‌زنی نباشد رکود ایجاد می‌شود. این چانه‌زنی‌ها را به عنوان اعترافات تکان دهنده ندانیم و به بدعهدان انتقاد کنیم نه به مذاکره‌کنندگان.

عابدی تصریح کرد: در کنار همه این اقدامات، دولت نباید روی بحث قاچاق اجناس کوتاه بیاید. دولت باید برنامه‌های بلندمدت برای کنترل قاچاق انبوه داشته باشد و از ورود کالاهای نامرغوب جلوگیری کند. همچنین دولت باید جلوی پول‌هایی را که در بانک‌ها جابجا می‌شود بگیرد چراکه انتقال پول به خارج کشور از مشکلات اصلی ماست که هنوز به کنترل دولت در نیامده است. 

به گزارش ایسنا، وی گفت: در کشور هر مبلغ پولی را که بخواهید از کشور خارج کنید با این سیستم باز مقدور است. مبارزه با قاچاق کالا فقط محدود به کنترل گمرک و مرزها نمی‌شود بلکه باید ریشه آن را پیدا کرد تا بتوان با این معضل غلبه کرد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000