سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

خوشرو: نشست شورای امنیت تایید مجدد پایبندی ایران به تعهدات برجام بود

سرویس دیگر رسانه‌ها
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: آنچه که در نشست توجیهی شورای امنیت گذشت، گواه و تایید اجرای تعهدات برجامی ایران از سوی نمایندگان کشورهای حاضر در این نشست بود.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 10:55
خوشرو: نشست شورای امنیت تایید مجدد پایبندی ایران به تعهدات برجام بود سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: آنچه که در نشست توجیهی شورای امنیت گذشت، گواه و تایید اجرای تعهدات برجامی ایران از سوی نمایندگان کشورهای حاضر در این نشست بود. http://cdn.icana.ir/d/019/102286.jpg خوشرو:,نشست,شورای,امنیت,تایید,مجدد,پایبندی,ایران,به,تعهدات,برجام,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، 'غلامعلی خوشرو' سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل شامگاه روز چهارشنبه در پی نشست توجیهی شورای امنیت که به منظور ارزیابی روند اجرای قطعنامه 2231 این شورا برگزار شد، در گفت وگو با ایرنا؛ تصریح کرد: آنچه در جلسه امروز شورای امنیت برای بررسی این گزارش شاهد بودیم، تائید عمومی اجرای تعهدات برجامی کشورمان از سوی نمایندگان کشورهای حاضر در جلسه بود.

وی افزود که غالب کشورهای عضو شورای امنیت از روند در حال گسترش اجرای این توافق بعنوان یک دستاورد مهم در عرصه دیپلماسی چند جانبه حمایت و خواستار پایبندی همه طرفها به این توافق شدند و تاکید کردند که این توافق موجب گشایش و افزایش قابل توجه همکاری های اقتصادی شده است.

خشرو ادامه داد: در این جلسه همچنین شاهد بودیم که بطور مثال فدراسیون روسیه به صراحت از یکجانبه بودن گزارش دبیرکل سازمان ملل و کم توجهی به نظرات و نگرانی های ایران در این گزارش انتقاد و به موضع به حق ما مبنی بر کوتاهی طرف مقابل در لغو برخی تحریم ها اشاره کرد و گفت که لازم است این موضوعات در گزارش های آتی دبیر کل منعکس شود .

وی گفت که مواضع امریکا و انگلیس در این جلسه که تحت عنوان دخالت های ایران در منطقه و در اشاره به تحولات سوریه و یمن ابراز شد ، بیش از آنکه به موضوع جلسه ارتباط داشته باشد نشانگر ناخشنودی عمیق آنها از شکست تروریست ها در سوریه و نرسیدن به اهدافشان در یمن بود.

به گزارش ایرنا، خوشرو افزود: سرخوردگی این کشورها امری طبیعی است زیرا که این کشورها نفوذ خود را بر سوریه از دست رفته می بینند و با وجود فروش میلیاردها دلار اسلحه از جمله بمب های خوشه ای انگلیسی به متجاوزین و بکارگیری مستمر این سلاح ها علیه مردم مظلوم یمن، مقاومت مردم این کشور همچنان ادامه دارد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000