سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فیضی:

زمینه بهره مندی عادلانه استانها از صندوق توسعه ملی فراهم شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
دبیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: صندوق توسعه ملی ظرفیت بسیار بزرگی برای حمایت از واحد های تولیدی و سرمایه گذاری در کشور است و باید همه استان ها به صورت یکسان از این منابع بهره مند شوند.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 11:02
زمینه بهره مندی عادلانه استانها از صندوق توسعه ملی فراهم شود دبیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: صندوق توسعه ملی ظرفیت بسیار بزرگی برای حمایت از واحد های تولیدی و سرمایه گذاری در کشور است و باید همه استان ها به صورت یکسان از این منابع بهره مند شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605104560400567.jpg زمینه,بهره,مندی,عادلانه,استانها,از,صندوق,توسعه,ملی,فراهم,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد فیضی روز پنجشنبه افزود: در دولت تدبیر و امید گام اساسی برای فعال شدن واحد های تولیدی و حمایت از سرمایه گذاری ها صورت گرفته اما لازم است بیش از این استان های کمتر توسعه یافته ومحروم مورد توجه ویژه دولت قرار گیرد.
وی سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در استان های محروم را ضروری دانست وافزود: معتقدم شرکت های توسعه مادر از جمله ایدرو و ایمیدرو می توانند سرمایه گذاری خوبی را در استان ها و شهر های محروم انجام دهند.
دبیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در استان های محروم وکمتر توسعه یافته در برنامه ششم توسعه تصریح شده است .
فیضی حمایت از کارآفرینان برتر در کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: ضروری است کارآفرینان برتر شناسایی شده و از ایده و طرح آنها در سرمایه گذاری استفاده شود .
وی افزود: هر چند در دولت تدبیر و امید کار های خوبی در زمنیه سرمایه گذاری انجام شده اما لازم است برنامه ریزی اساسی برای رونق اقتصادی با همکاری ومشارکت تمام نهادها صورت بگیرد.
وی با اشاره به رویکرد مجلس در راستای حمایت از تولید داخلی افزود: مجلس شورای اسلامی در راستای فعال ‌شدن واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال در کشور اقدامات مناسبی انجام داده بطوریکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از تولیدکنندگان مقرر شده تولیدکنندگانی که تا سقف یک میلیارد ریال وام گرفته و اصل وام را پرداخت کرده ولی در پرداخت جریمه و سود بانکی دچار مشکل شدند، این جریمه‌ها دریافت نشود که این اقدام نیز در راستای توجه مجلس به حمایت از بخش تولید است.
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در برنامه ششم توسعه مقرر شده که استان‌های محروم و کم‌برخوردار که نرخ بیکاری در آنها بالاتر از میانگین کشوری است، از معافیت‌های مالیاتی ویژه برای واحدهای تولیدی بهره‌مند شوند.
به گزارش ایرنا، فیضی اضافه کرد: دولت نیز در راستای حمایت از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال تسهیلات حمایتی برای پرداخت به واحدها با کمک بانک‌ها در نظر گرفته است که نیاز است در پرداخت این تسهیلات به واحد های تولیدی تسریع شود .

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000