هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده مردم سیرجان در مجلس:

سیرجان نیازمند خط ریلی ویژه است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 40 درصد صادرات سنگ‌آهن و فولاد از سیرجان صورت می‌گیرد و این حجم گسترده نیازمند خط ریلی ویژه است.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 11:13
سیرجان نیازمند خط ریلی ویژه است نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 40 درصد صادرات سنگ‌آهن و فولاد از سیرجان صورت می‌گیرد و این حجم گسترده نیازمند خط ریلی ویژه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201602101622398740.jpg سیرجان,نیازمند,خط,ریلی,ویژه,است Icana

به گزارش خرگزاری خانه ملت از کرمان، شهباز حسن‌پور صبح امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با حضور مدیرکل راه‌آهن استان با اشاره به اینکه در حوزه راه‌آهن با چند معضل رو به رو هستیم، ‌اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای برای راه‌آهن کرمان ـ بردسیر ـ سیرجان و کرمان ـ بافت ـ سیرجان با حضور رئیس جمهور منعقد شده، اما هیچ اقدامی صورت نگرفت و در سکوت رسانه‌ای مانده است.

وی افزود: بیش از 40 درصد صادرات سنگ‌آهن و فولاد از سیرجان صورت می‌گیرد و برای حمل بار از راه‌آهن بندرعباس استفاد می‌شود، اما جزو آمار استان کرمان گنجانده نمی‌شود.

حسن‌پور ابراز داشت: شهروندان سیرجانی دچار مشکل تهیه بلیط هستند و ایستگاهی برای مردم پاریز و شهربابک وجود ندارد ‌و نهایتا مسافران از سهمیه دیگر شهرستان‌ها استفاده می‌کنند.

نماینده مردم سیرجان درمجلس شورای اسلامی بیان داشت: کل عوارض ارزش افزوده به بندرعباس می‌رود و نیازمند اقداماتی هستیم که این ارزش افزوده ‌به کرمان برگردد.

حسن‌پور در بخش دیگری از سخنان خود ‌گفت: باید برای افزایش سهمیه سیرجان اقدامات لازم صورت گیرد.

*عدم وجود خط ریلی مناسب در شهربابک

علی اسدی نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به حجم گسترده واحدهای صنعتی و معدنی در شهرستان گفت: واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی زیادی در شهرستان شهربابک مستقر هستند، اما خط ریلی و ایستگاه مناسبی برای حمل بار و مسافر در این منطقه وجود ندارد.

وی با گلایه از سیاست‌های گذشته راه‌آهن اظهار داشت: از 120 هزار شهروند شهربابکی تنها حدود 10 نفر از خط ریلی استفاده می‌کنند.

اسدی افزود: کارخانه ذوب ‌و مس خاتون‌آباد و همچنین واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی در این منطقه وجود دارد، اما ریل مناسبی برای حمل باز و مسافر وجود ندارد.

به گزارش فارس، اسدی ابراز داشت: ایستگاه راه‌آهن هم فاصله زیادی با این شهرستان دارد که مردم را دچار مشکل می‌کند و مدم از این وضعیت ناراضی و گله‌مند هستند.

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000