سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده روسیه در شورای امنیت:

گزارش سازمان ملل، مشکلات مربوط به اجرای تعهدات غرب در رفع تحریم‌های ایران را نادیده گرفته است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده روسیه در شورای امنیت تاکید کرد، ایران بطورکامل به تعهدات خویش بر اساس برجام عمل کرده و گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل کمتر از گذشته مغرضانه است، ولی عدم اجرای تعهدات طرف‌های غربی را نادیده گرفته است.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 11:17
گزارش سازمان ملل، مشکلات مربوط به اجرای تعهدات غرب در رفع تحریم‌های ایران را نادیده گرفته است نماینده روسیه در شورای امنیت تاکید کرد، ایران بطورکامل به تعهدات خویش بر اساس برجام عمل کرده و گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل کمتر از گذشته مغرضانه است، ولی عدم اجرای تعهدات طرف‌های غربی را نادیده گرفته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201601103927893768.jpg گزارش,سازمان,ملل،,مشکلات,مربوط,به,اجرای,تعهدات,غرب,در,رفع,تحریم‌های,ایران,را,نادیده,گرفته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری «نوستی» روسیه، "ولادیمیر سافرونکوف" معاون نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل معتقد است که گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل در خصوص اجرای توافقنامه هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه «1+5» در مقایسه با گذشته بی طرفی و واقع بینی بیشتری را نشان می دهد.

پیش از این مقامات روسی از دفتر دبیرکل سازمان ملل به خاطر جانبداری سیاسی و نگاه مغرضانه هنگام تهیه نخستین گزارش مربوط به اجرای تعهدات طرفین بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) انتقاد کرده بودند.

شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه (دیروز) دومین گزارش دبیرکل در مورد اجرای قطعنامه شماره 2231 در حمایت از توافقنامه هسته ای با ایران را مورد بررسی قرار داد. این هفته (16 ژانویه) نخستین سالگرد اجرای این توافقنامه بود. 

سافرونکوف که بعنوان نماینده روسیه در نشست شورای امنیت صحبت می کرد، گفت: «در گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل متحد، اطلاعات غیرموثق رسانه های گروهی غربی که امکان تایید آنها وجود ندارد،  کمتر از گذشته دیده می شود. البته هنوز مسائل جدی باقی مانده اند که تصویر روشنی از آنها وجود ندارد.»

این دیپلمات بلندپایه روس تاکید کرد: «البته در این گزارش همچنان تکرار لفاظی های مصنوعی دیده می شود و مهمترین کاستی این گزارش آن است که دبیرکل تمایل آشکار مقامات تهران برای در نظر گرفته شدن اطلاعات طرف ایرانی در مورد واقعیت مشکلات مربوط به اجرای تعهدات طرفهای غربی در زمینه لغو تحریمها را نادیده گرفته است.» 

سافرونکوف همچنین تاکید کرد که شواهد گویای آن است که ایران «بطور کامل» به تعهدات خویش بر اساس برنامه جامعه اقدام مشترک عمل کرده است.

به گزارش تسنیم، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در مقر سازمان ملل در زمان بررسی گزارش نخست دبیرکل در ماه جولای سال 2016 از این سند انتقاد کرده و آن را شامل موارد «جانبداری سیاسی و مغرضانه» و «غیر منطبق بر اطلاعات واقعی» و «اشتباهات فاحش» نامیده بود. بعد از این اظهارات، "جفری فلتمن" مشاور سیاسی دبیرکل سازمان ملل گفته بود که این سازمان موارد مورد تذکر روسیه را مورد توجه قرار خواهد داد. 

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000